"Lavice" odradile posao pred odlazak u Ulm

Crna Gora u posljednjem kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo savladala Bugarsku 35:17

18414 pregleda 189 reakcija 10 komentar(a)
Tanja Ivanović, Foto: RSCG/Stefan Ivanović

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore odradila je posao protiv Bugarske u posljednjem kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo - "lavice" su danas u "Morači", u kombinovanom sastavu, slavile 35:17 i kvalifikacioni ciklus završile sa svih šest pobjeda.

"Lavice" naredne sedmice u Ulmu očekuju kvalifikacije za Olimpijske igre, pa je u skladu sa tim selektorka, Bojana Popović, danas na teren izvela kombinovanu postavu. U sastavu nisu bile Tatjana Brnović, Dijana Mugoša i Marina Rajčić, dok Matea Pletikosić, Itana Grbić i Ilda Kepić nisu ulazile u igru.

Nakon serije 4:0 (po dva gola Jelene Despotović i Ivone Pavićević) Crna Gora je povela 6:2. Na drugoj strani je u napadu bila raspoložena samo Marinela Panajotova.

Na krilima Despotovićeve "lavice" su stigle do plus osam (14:6), a onda su gošće vezale tri gola i prišle na 14:9, da bi poslije pogotka Anastasije Marsenić bilo sedam razlike - 16:9.

U drugom poluvremenu je viđena egzibicija - Nikolina Vukčević je postigla tri pogotka zaredom, Crna Gora otišla na 20:11, da bi nakon gola Andrijane Popović "lavice" kompletirale seriju 9:0 u drugom poluvremenu za plus 15 - 26:11.

Crna Gora je prvi gol u drugom dijelu primila nakon 15 minuta, a mreža naše selekcije se u nastavku tresla samo šest puta.

Jelena Despotović je postigla sedam pogodaka, Tanja Ivanović šest, a Nada Kadović pet.

Na drugoj strani je najefikasnija bila Marinela Panajotova sa šest pogodaka.

Crna Gora 11. aprila u Ulmu protiv Paragvaja igra prvi meč u kvalifikacijama za Olimpijske igre. Rivali u grupi su još Njemačka i Slovenija.

CRNA GORA - BUGARSKA 35:17 (17:11)

Podgorica - SC "Morača"- Gledalaca: 2.500. Sudije: Bošnjak i Marić (BiH). Sedmerci: Crna Gora 3 (2), Bugarska 3 (2). Isključenja: Crna Gora 10, Bugarska osam minuta.

Crna Gora: Atingre (šest odbrana), Babović-Vujović (šest odbrana), Marsenić 4, Pletikosić, Marković 2, Ćorović, Popović 2, Ivanović 6, Bulatović 1, Klikovac, Despotović 7, Kadović 5, Pavićević 4, Kepić, Grbić, Vukčević 4.

Bugarska: Nikolova (pet odbrana), Djulgerova (tri odbrane), Kostadinova, Pavlova, Ivanova, Georgijeva, Grozdanova 4, Milanova 3, Stojčeva, Panajotova 6, Kostadinova, Spasova 2, Petkova, Petrova 2.