Sa ovakvom igrom Pariz izgleda daleko - "lavice" uz mnogo muke savladale Paragvaj

Rukometašice Crne Gore na startu kvalifikacija za Olimpijske igre u Parizu u slabom meču savladale Paragvaj - 30:25

29838 pregleda 88 reakcija 27 komentar(a)
Itana Grbić u duelu sa borbenim Paragvajkama, Foto: RSCG/Stefan Ivanović
Ažurirano: 11.04.2024. 22:15h
Završeno
21:40h

Da li zato što su u Ulm stigle na manje od 24 sata prije prvog meča ili je bilo opuštanja protiv najlakšeg rivala, tek "lavice" su izgledale "uspavano", često i pogubljeno tokom prvog duela na predolimpijskom turniru...

Na kraju, rivala kojeg su prije samo četiri mjeseca na Svjetskom prvenstvu savladale sa 41:26 sada su srušile sa plus pet - i to zahvaljujući dobroj igri samo u finišu prvog dijela i utakmice.

Rukometašice Crne Gore na startu kvalifikacija za Olimpijske igre bile su bolje od Paragvaja (30:25), ali sa igrom koju su večeras prikazale u njemačkom gradu na Dunavu olimpijski krugovi i Pariz izgledaju veoma daleko.

Tokom vikenda kreću odlučujuće bitke i dueli sa mnogo ozbiljnjijim selekcijama Njemačke i Slovenije.

Samo dvije najbolje selekcije izboriće plasman u Pariz.

Izmjena: 22:14h
21:38h

Kraj - Crna Gora je uz dosta muke savladala Paragvaj (30:25).

21:35h

Jelena Despotović sa dva pogotka, jednim Ivone Pavićević i Tanje Brnović sa svoje polovine Crna Gora stavlja tačku na mučenje, ali i prvi trijumf u Ulmu (30:25).

Izmjena: 22:15h
21:30h

Nekoliko puta je Paragvaj imao priliku i za izjednačenje, ali su "lavice" nekako uspjele da se odbrane. Trenutno je 25:24, još šest i po minuta do kraja.

21:17h

Što nisu uspjele prije nekoliko minuta Paragvajke jesu novim golom More - lavice su samo na plus jedan (22:21).

Bojana Popović je zatražila tajm-aut i poručila svojim djevojkama da ništa ne može da bude lako.

21:14h

Paragvaj je novom serijom 3:0 stigao do 21:19, imao je i napad za minus jedan, ali je sigurna bila Atingre, nakon čega je iz kontre pogodila Mugoša.

21:09h

Tatjana Brnović je najprije pogodila za 20:16, a nakon toga i izborila sedmerac - sigurna je bila Mugoša, pa "lavice" ponovo imaju plus pet (21:16).

21:06h

Paragvaj je serijom 3:0 smanjio na 17:15, ali je mučenje u napadu na startu nastavka prekinula Jelena Despotović (18:15).

21:04h

I drugi dio Paragvaj otvara bolje - sa dva pogotka smanjio je na 17:14. Na golu Crne Gore sada je Armel Atingre.

21:03h

Počelo je drugo poluvrijeme u Ulmu.

20:48h

Završeno je prvo poluvrijeme - "lavice" su serijom 6:0 u finišu prvog dijela otišle na 17:12 i tako "izbrisale" loših 25 minuta u Ulmu.

Najefikasnija u našem nacionalnom timu bila je Dijana Mugoša sa sedam pogodaka, dok su Anastasija Marsenić i Itana Grbić po tri puta tresle mrežu Paragvaja.

Odlična na golu bila je i Marina Rajčić

20:47h

Pogodile su Anastasija Marsenić i Mugoša po dva puta, sada je sve lakše (17:12).

20:44h

Konačno Crna Gora - golovima DIjane Mugoše i Itane Grbić "lavice" prvi put imaju plus dva (14:12), 27. minut.

20:42h

Skoro sve golove za Paragvaj do sada su postigle su dvije igračice - Marija Fernandes Estigaribija (5) i Fernanda Mora (4).

20:36h

Prošlo je 20 minuta u Ulmu, a brze i borbene Paragvajke i dalje muče Crnu Goru - Trenutno je 10:11 i to nakon što je Marina Rajčić sa nekoliko sjajnih intervencija spasila gol "lavica".

20:29h

Odgovorio je Paragvaj sa dva vezana gola, pa selekcija iz Južne Amerike ponovo vodi (7:6).

20:27h

Do prvog vođstva djevojke Bojane Popović stigle su nakon deset minuta igre kada je pogodila Nina Bulatović (6:5).

20:24h

I dalje Paragvajke igraju odlično u napadu, dok je jedina raspoložena u selekciji Crne Gore Dijana Mugoša koja je postigla četiri od pet golova naše reprezentacije (5:5).

20:16h

Paragvaj je dobro ušao u meč, poveo je sa 1:0 i 2:1, ali je oba puta odgovorila Dijana Mugoša (2:2).

20:07h

Počeo je meč u Ulmu...

"Lavice" su prije četiri mjeseca u Helsinborgu na Svjetskom prvenstvu bile ubjedljive protiv večerašnjeg rivala (41:26), ali je i bez toga jasno da su večeras velike favoritkinje.