Njemice "oduvale" lavice na putu do Pariza, sa Slovenijom meč godine i posljednja šansa za OI

Rukometašice Crne Gore u 2. kolu kvalifikacija za Olimpijske igre bile bez šansi protiv domaćina Njemačke (28:24)

64380 pregleda 178 reakcija 59 komentar(a)
Desno krilo "lavica" Nina Bulatović tokom meča sa Paragvajem u Ulmu, Foto: IHF
Ažurirano: 13.04.2024. 16:28h
Završeno
15:41h

Bez ideje u napadu, uz četrdesetak minuta za zaborav - pobjeda protiv motivisanog i dobrog rivala nije bila realna.

Rukometašice Crne Gore odigrale su jedan od najlošijih mečeva u istoriji, bile bez šansi protiv Njemačke (28:24) i sada znaju da će sjutra (16h) protiv Slovenije igrati najvažniji meč u posljednje tri godine protiv Slovenije.

Pobjeda bi odvela "lavice" na Olimpijske igre i izbrisala očajna dva meča na startu turnira u Ulmu.

Koliko su "lavice" bile nemoćne protiv domaćina kvalifikacija najbolje govori to da su djevojke Bojane Popović tokom prvih 20 minuta postigle samo tri gola, a da je Njemačka u 42. minutu imala nestvarnih plus 10 (20:10).

Nakon toga, viđeno je i nekoliko lijepih akcija i golova naše selekcije, ali i očekivano su Njemice već tada igrale mnogo opuštenije...

Slovenija je meč godine, možda i ove generacije - ulog je ogroman, Olimpijske igre.

NJEMAČKA - CRNA GORA 28:24 (11:7)

NOJ-ULM - "Ratiofarm arena". Gledalaca: 5.000. Sudije: Alvares i Bustamante (Španija). Sedmerci: Njemačka 7 (6), Crna Gora 7 (6). Isključenja: Njemačka 6, Crna Gora 4 minuta.

Njemačka: Ekerle, Filter (14 odbrana i sedmerac), Grajsels 5 (1), Šmelcer, Antl, Tomajer, Smits 1, Šoke, Belk 6, Vajgel, Maidhof 9 (5), Del 1, Berend 1, Osenkop 2, Benke 2, Štokšleder 1.

Crna Gora: Rajčić, Atingre (10 odbrana), Marsenić, Pletikosić 9 (5), Mugoša 4 (1), Ćorović, Popović, Ivanović, Brnović 2, Bulatović 1, Klikovac, Despotović 3, Pavićević 3, Kepić, Grbić 2, Vukčević.

Izmjena: 16:28h
15:41h

Kraj u Ulmu, Crna Gora je bila bez šansi protiv Njemačke (28:24)

15:33h

Pogodile su Ivona Pavićević i Dijana Miguša, Crna Gora je na minus pet (25:20), ali ovaj meč davno je izgubljen.

15:28h

Crna Gora je uspjela koliko-toliko da smanji veliku prednost - novim golom Matee Pletikosić "lavice" su minus sedam (24:17), devet minuta je do kraja.

15:24h

Trenutno se igra praktično gol za gol, a Njemice i dalje održavaju veliku prednost - 23:14, 48. minut.

15:18h

Plus deset za Njemačku - 20:10 u 41. minutu.

15:17h

Pokušava Bojana Popović i sa pivotkinjom Bobanom Klikovac na poziciji desnog beka, promijenila je i golmanku, pa je na golu Marina Rajčić.

15:15h

Novi gol Julije Maidhof, Njemačka je ponovo na plus osam (17:9).

15:11h

Konačno "lavice", prvi gol nakon pet minuta u nastavku postigla je Matea Pletikosić (15:8).

15:09h

I Emili Belk trese mrežu Crne Gore - Njemačka je na plus osam (15:7), Bojana Popović ponovo zove tajm-aut.

15:08h

Loše su lavice otvorile drugi dio, Njemačka je serijom 3:0 povećala prednost (14:7).

15:07h

Počelo je drugo poluvrijeme - tokom prvih 30 minuta golove za našu reprezentaciju postigle su Matea Pletikosić (tri), Tatjana Brnović, Jelena Despotović, Dijana Mugoša i Nina Bulatović (po jedan).

Na drugoj strani, Julija Maidhof je četiri puta tresla mrežu, a Alina Grajsels tri - odlična na golu je Katarina Filter sa devet odbrana, mada su joj i "lavice" sa nekoliko slabijih šutevia dosta pomogle da popravi statistiku.

14:50h

Završeno je prvo poluvrijeme, slaba igra "lavica", posebno u napadu, dok u odbrani nadu čuva sjajna golmanka Armel Atingre koja je upisala osam odbrana: Njemačka - Crna Gora 11:7.

Održava Crnu Goru u igri: Atingre
Održava Crnu Goru u igri: Atingrefoto: Rukometni savez Srbije
14:44h

Tri posljednja pogotka (dva sa penala) za Crnu Goru postigla je Matea Pletikosić, "lavice" su na minus tri (9:6).

14:41h

Dva puta je Crna Gora imala priliku da se približi na minus dva, ali je nakon grešaka u napadu bila kažnjena - trenutno je 9:5 za domaćina, na pet minuta do kraja prvog dijela.

14:38h

Konačno gol, još jednom sa sedmerca - pogodila je Matea Pletikosić za 7:4.

14:32h

Dijana Mugoša nije iskoristila sedmerac, a Anastasija Marsenić odličnu šansu sa krila - sve to kaznile su Njemice koje u 17. minutu prave prvu osjetljiviju prednost (7:3).

Bojana Popović želi sve da prekine tajm-autom.

14:30h

Odlična na golu Crne Gore je Atingre, a zanimljivo je da je četiri od pet golova  do sada primila sa sedmerca (5:4).

14:29h

Konačno prava akcija - Jelena Despotović je na crti pronašla Tatjanu Brnović, Njemačka - Crna Gora 4:3, 14. minut utakmice.

14:25h

Prvi gol iz igre "lavice" postižu nakon deset minuta - pogodila je Jelena Despotović iz kontranapada (3:2)