Kraj snova o Parizu: "Lavice" izgubile od Slovenije i ostale bez plasmana na Olimpijske igre

Crna Gora izgubila 30:26

134874 pregleda 385 reakcija 149 komentar(a)
Tatjana Brnović na dašanjem meču, Foto: IHF
Ažurirano: 14.04.2024. 18:16h
Završeno
17:32h

Snovi o odlasku u Pariz se neće ostvariti - ženska rukometna reprezentacija Crne Gore poražena je danas od Slovenije u Ulmu (30:26) u posljednjem kolu kvalifikacionog turnira i ostala bez prilike da se četvrti put zaredom plasira na Olimpijske igre.

"Lavice" su ponovo zakazale u napadu, koji nije funkcionisao na ovom turniru. Često je danas napad bio brzoplet, akcije su završavane brzo, pa je u drugi plan pala sjajna partija Armel Atingre, koja je briljirala na golu i imala 17 odbrana.

Slovenija je vodila od početka utakmice, Crna Gora se mučila u napadu i prvi gol iz igre postigla tek u 12. minutu kada je Dijana Mugoša bila precizna sa krilne pozicije za 5:4.

Rukomet

Nakon pogotka Mugoše, Slovenija je vezala tri gola i prvi put otišla na plus četiri (8:4), da bi poslije gola Ane Gros bilo i 9:5.

Crna Gora je do kraja prvog dijela uspjela preko Matee Pletikosić da smanji na minus jedan (11:10), ali je tim Dragana Adžića taj nalet odbio i u svlačionicu otišao sa tri gola prednosti - 14:11.

U drugom poluvremenu "lavice" su u dva navrata prilazile na dva gola minusa - posljednji put je to bilo poslije pogotka Pletikosić, kada je na semaforu pisalo 17:15 za Sloveniju. Tada je Adžićev tim otišao na plus pet (20:15), a do kraja imao i sedam golova prednosti - 25:18.

Najefikasnija je bila Dijana Mugoša sa sedam golova. Matea Pletikosić je imala šest, a Itana Grbić pet golova.

Kod Slovenije su Ana Gros i Tjaša Stanko po sedam puta zatresle mrežu.

Izmjena: 18:11h