Đer opet prvak Evrope, Vardar pao nakon produžetaka

59 pregleda 0 komentar(a)
Đer, Foto: Reuters
Ažurirano: 07.05.2017. 18:06h

Drugi put zaredom je izbacio Budućnost u polufinalu, a onda u finalu morao da igra produžetke.

Sada nije dozvolio da mu se ponovi prošlogodišnji scenario, kada je nakon penala izgubio titulu od CSM Bukurešta - Đer je poslije 70 minuta „rata” savladao Vardar sa 31:30 i treći put osvojio Ligu šampiona za rukometašice.

Mađarice su vodile gotovo sve vrijeme, imale i četiri gola prednosti, ali je makedonska legija strankinja pronašla način da se vrati.

Čak je imala i napad za pobjedu u regularnom toku, ali nije uspjela ni da šutne.

Đer je produžetke (2X5 minuta) otvorio serijom 3:0 za 29:26, nakon čega Vardar nijednom više nije stigao do izjednačenja.

Sa posljednjom sirenom je počelo veliko slavlje u „Laslo Pap areni” u Budimpešti, koje će dugo trajati...

Živa legenda Đera Anita Gorbic je bila najefikasnija u pobjedničkom timu sa sedam golova, jednim više od Nike Grot i Nore Merk.

U Vardaru su najbolje bile Anja Althaus i Aleksandra Lakrabe sa po šest, dok je Jovanka Radičević dala četiri.

Andrea Penezić je prva golgeterka Lige šampiona sa 98 golova, a Grot je MVP fajnl-fora.