Crna Gora poslije pet kola osvojila je ukupno 14 bodova
63 pregleda 0 komentar(a)
Ženska kadetska rukometna reprezentacija, Foto: Facebook
Ažurirano: 29.03.2017. 17:23h

Ženska kadetska rukometna reprezentacija Crne Gore pobijedila je danas Italiju 19:8 (8:1, 6:4, 6:3), u utakmici petog kola Mediteranskog prvenstva u Tunisu.

Crnogorske rukometašice upisale su treći trijumf, za koji su dobile maksimalnih pet bodova.

Crnogorsku selekciju do pobjede protiv Italije vodila je Milica Raičević sa sedam, dok je Ivana Godeč postigla pet golova.

U selekciji Italije po dva puta u list strijelaca upisale su se Glorija Montoli, Violeta Venji i Simona Biralja.

Naše kadetinje su ranije danas poražene od Tunisa 17:12 (6:3, 5:4, 6:5), i nijesu osvojile ni bod.

Tunis je do pobjede vodila Fadva Aui sa šest golova.

U crnogorskoj selekciji najbolja je bila Marija Radović sa četiri pogotka.

Crna Gora je na šampionatu savladale i Alžir 23:6 i Egipat 18:14, a ima i poraz od Rumunije 21:8.

Crna Gora poslije pet kola osvojila je ukupno 14 bodova.

Prema propozicijama, na Mediteranskom šampionatu utakmice se igraju u okviru tri trećine, koje traju po 15 minuta.

Reprezentacija koja dobije trećinu osvaja bod, a trijumf na kraju meča donosi dva boda.

Neriješen rezultat u trećini boduje se pola boda, dok remi na kraju donosi objema ekipama po bod.

Crnogorsku selekciju u nastavku šampionata, sjutra u 11 sati i 30 minuta, očekuje duel sa Turskom.