Juniorke preko Slovačke do EP u Sloveniji

Najefikasnija je bila Branka Konatar sa šest golova, dok su po četiri dale Tamara Jovićević i Enisa Đoković
66 pregleda 1 komentar(a)
Crnogorska ženska juniorska rukometna reprezentacija, Foto: RSCG
Ažurirano: 19.03.2017. 19:16h

U odlučujućem meču za plasman na Evropsko juniorsko prvenstvo, rukometašice Crne Gore su savladale Slovačku sa 21:17 i kao drugoplasirane u grupi 3 izborile plasman u Sloveniju.

Izabranice Tatjane Jeraminok su loše počele meč u Mihalovcu, pa su domaće u 10. minutu povele 5:2. Odgovor je bio pravi - sa po dva gola Enise Đoković i Ane Šaranović, te jednim Tamare Jovićević, „crvene” su preokrenule na 7:5.

Slovačka se vratila, na početku 2. poluvremena i povela 11:10, ali je Crna Gora novom serijom, ovog puta 6:1, stigla do 16:12. Domaću su do kraja samo dva puta prišle na minimalan zaostatak, ali odlazak nada našeg rukometa na šampionat u Sloveniji nije doveden u pitanje, jer im je i remi bio dovoljan.

Najefikasnija je bila Branka Konatar sa šest golova, dok su po četiri dale Jovićevićeva i Đokovićeva. Šaranovićeva i Milica Čarapić su po dva puta tresle mrežu, a po jednom su se upisale Anđela Nišavić, Jelena Šćepanović i 16-godišnja golmanka Anastasija Babović.

Crna Gora je u Mihalovcu savladala i Belgiju sa 22:13, a izgubila je od Francuske sa 25:24.