Poraz juniorki od Francuske, sa Slovačkom za vizu za EP

Rukometašice Tatjane Jeraminok su, i pored toga, na korak od cilja, jer im je dovoljno da sjutra veče (18 časova) uzmu bod protiv domaće Slovačke
Juniorke Crne Gore
Ažurirano: 18.03.2017. 19:05h

Iako su pružile jak otpor prvom favoritu kvalifikacionog turnira u Mihalovceu, juniorke Crne Gore su poražene od Francuske sa 25:24.

Rukometašice Tatjane Jeraminok su, i pored toga, na korak od cilja, jer im je dovoljno da sjutra veče (18 časova) uzmu bod protiv domaće Slovačke i izbore plasman na Evropsko prvenstvo, koje se od 27. jula do 6. avgusta održava u Sloveniji.

„Crvene” u posljednjih 10 minuta prvog poluvremena nisu primile gol, pa su serijom 4:0 na odmor otišle sa plus dva (12:10).

Ista razlika je bila i u 33. minutu (13:11), da bi Francuskinje sa pet pogodaka u nizu preokrenule na 18:14 i trasirale put ka pobjedi.

Crna Gora je u finišu pokušala da izbori bar remi, nekoliko puta prišla na minimalni zaostatak, ali nije uspjela.

U timu Jeraminokove je najefikasnija bila Branka Konatar sa šest golova, dok su po pet puta mrežu tresle Anđela Nišavić i Tatjana Brnović.

Kod pobjednica je najbolja bila Karišma Eko sa šest pogodaka.