"Lavice" silne protiv Šveđanki, nada u polufinale još živi

Crna Gora sada ima dva boda, koliko i Švedska, ali Francuska i Rusija (meč manje) imaju po četiri, pa su šanse da će Lavice izboriti jedno od prva dva mjesta za plasman u polufinale, ipak u domenu teorije
64 pregleda 0 komentar(a)
Lavice, Foto: Twitter
Ažurirano: 06.12.2018. 21:34h

Crna Gora je osvojila prva dva boda na EP u Francuskoj - "lavice" su sjajnom igrom u večem dijelu meča dobile Švedsku 30:28. Imale su izabranice Pera Johansona u dva navrata, tokom prvog i u drugom poluvremenu po sedam golova prednosti, ali su Šveđanke uspjele da iščupaju častan poraz.

Pobjeda "lavica" nije dolazila u pitanje jer su bile bolje tokom cijelog meča.

Kapiten Jovanka Radičević sa devet i Majda Mehmedović sa sedam golova su predvodile "lavice", kojima je sjajno večeras dirigovala Milena Raičević. I golmanka Marina Rajčić je dala ogroman doprinos trijumfu sa 15 odbrana i jednim sedmercem i imala je procenat odbrana od 38 odsto.

Kod Šveđanki je najbolja bila Gulden sa sedam golova, po četiri su dodale Roberts, Gustin i ljevoruka bombarderka Blomstrand. Golmanke Švedke su imale deset odbrana, Iden osam, a Blumsted dvije.

Narednu utakmicu u Nantu, "lavice" igraju 10. decembra protiv Srbije.

Tok meča- drugo poluvrijeme:

Alm pogađa, i još sedmerac...Do kraja je samo sedam sekundi

Johanson traži tajm-aut na minut do kraja

Blomstrand ima razoran šut...Ali Majda opet sigurna vraća prednost od tri gola

Majda je sve iznenadila - gol sa 11 metara!

Teška povreda Gustin, naše su je igračice u suzama iznijele sa terena

Gustin je sjajno istrčala kontru i poogodila uz isključenej Milene Raičević...samo tri gola prednosti uz igračicu manje

Gulden koristi igračicu više a potom i Gustin i Blomstrand "bombom" ljevicom sa deset metara

Milena Raičević pogađa za plčus sedam, opet...Isključena je Klikovac an dva minuta

Blomstrand sa deveterca smanjnuje na šest

Andrea Klikovac je opet donijela maksimalnih sedam golova

Marina rajčić brani zicer, imamo šest golova prdnosti u posljednjih devet minuta

Roberts je skrivila sedmerac nad Klikovac, Radičević ne pogađa sa sedmerca

Johanson traži tajm-aut, a nakon njega Radičević pogađa svoj deveti gol!

Sand smnanjuje na minus pet, ali su nervozne Šveđanke pa Helagard dobija crveni karton

Majda koristi fantatsičnu kontru i dodavanje Jovanke Radičević. Šveđani moraju tražiti tajm-aut

Kaća koristi Anđelinu asistenciju, opet pet razlike na 14 minuta do kraja

Jovanki opet prolazi lob sa sedmerca

Ema je izborila penal i iklsjučenje, sada mi imamo igračicu više

Radičević ne koristi zicer, Šveđanke prilaze na tri gola razlike

Dva minuta suspenzije za Anđelu Bulatović i sedmerac. Gulden ih ne griješi večeras

Despotović spektakularno pogađa!

I Gulden pronalazi rupu u odbrani na drugoj strani

Jauković uz dosta sreće pogađa za plus pet

Serija grešaka i dobrih odbrana za pet minuta bez gola!

Gustin pogađa, ali Rajčić potom odlično brani nakon našeg lošeg napada

Majda je zaradila penal, Jovanka realizovala za svoj sedmi gol

Lagerkvist koristi prvi napad Šveđanki u nastavku

Majda pogađa sa deverterca

Crnogorske rukometašice su odigrale sjajno prvo poluvrijeme, vodilke su i sa sedam razlike, ali su Šveđanke uspjele da u finišu spuete na minus četiri.

Jovanka Radičević s šest i Majda Mehmedović sa tri gola su najefikasnije u našem timu, kojim je sjajno dirigovala Milena Raičević do lakše povrede u 21. minutu.

Marina Rajčić ima sjajnih 45 odsto odbrana, 22-10.

U ekipi Šveđanki Roberts i Gulden su dale po četiri gola, Melegard tri. Iden je odbranila svega pet šuteva, Bundsen nijedan od tri

Johanson daje instrukcije pred posljednjih pet minuta poluvremena, tajm - aut

Gulden precizna sa penala za 10. gol Šveđanki, i mi imamo penal! Jovanka rješava lobom!

Lagerkvist pogađa iz drugog pokušaja, a Jauković je dobila dva minuta suspenzije

Brnović je izborila penal, Jauković je pogodila za 15:8

Milena Raičević je dobila žestok udarac, povreda! Sudije se nisu oglasile!!!

Alm smanjuje, ali Ema opet daje gol, pa Radičević - plus šest!

Despotović sjajna u ulozi asistenta Emi Ramusović

Gol Gulden,a li i Radičević vraća prednsot. Milena Raičević sjajno razigrava

I Jelena Despotović se ohrabrila - četiri gola prednosti za "lavice"

Kontra Jovanke Radičević za prva tri gola prednosti

Sjajna odbrana golmanke omogućila je kontru za Melegard, ali Kaća Bulatović pogađa sa devet metara za novih dva razlike

Seriju grešaka na obje strane prekinilu su Šveđani tajm-autom u 12. minutu

Treći gol Majde Mehmedović

Gulden sa sedmerca pogađa i vraća ekipu na gol zaostatka

Kaća Bulatović prvo isključenje, ali Majda opet koristi dodavanje Raičević

Jamina Roberts igra samo napada, ali to dobro radi - gol sa krila

Izabela Gulden smanjuje, ali Tatjana Brnović sigurtna sa šest metara, vraća dva razlike za našu ekipu

Majda Mehemedović se upisuje nakon dobrog dodavanja Milene Raičević

Roberts pogađa uz lošu reakciju naše golmanke

Lavice bez promašaja, i Kaća Builatović pogađa iz prve

Brnović je udvostručila prednost, ali i Melegard pogađa za selekciju "tri krune"

Šveđanke griješe u prvom napadu, Jovanka Radičević sjajnim lobom postiže prvi gol na utakmici

Crnogorske rukometašice takmičenje u drugoj fazi Evropskog prvenstva u Francuskoj nastavaljaju većeras u Nantu protiv Švedske, u novoformiranoj grupi 1.

"Lavice" iz grupe A u Nansiju nijesu uspjele da prenesu bodove, pa su šanse za plaman u polufinale, odnosno osvajanje jedno od prva dva mjesta u grupi 1 svele na domen teorije. Situaciju "lavicama" dodatno je otežao trijumf Francuske nad Danskom, pa je i selekcija domaćina došla do četiri boda, koliko ima i Rusija, koja ih je prenijela iz naše grupe u Nansiju.

Crna Gora se za šampionat pripremala baš protiv Švedske, i izabranice Pera Johansona su u oba prijateljska meča u Švedskoj dobile selekciju "tri krune" - 30:28 i 32:30.

Ipak, pogled na tabelu pokazuje da su "lavice" jedina selekcija u grupi 1 bez bodova, dok Šveđanke imaju dva boda zahvaljujući pobjedi nad Srbijom u grupi B, može uticati na motiv našim igračima.

Utakmicu sudi grčki dvojac: Andreas Betmen i Mihalis Caferopulos