25. SVJETSKO PRVENSTVO ZA RUKOMETAŠE

Španiji derbi sa Slovenijom, Makedonci izbjegli Francuze

Vujovićev tim je izgubio u meču za 1. mjesto u grupi B, pa će u osmini finala igrati sa Rusijom, a potom se ukršta sa Francuskom
65 pregleda 0 komentar(a)
Lino Červar i Kiril Lazarov, Foto: Reuters
Lino Červar i Kiril Lazarov, Foto: Reuters
Ažurirano: 21.05.2019. 13:04h

Poslije odličnih izdanja u prva tri kola, rukometaši Slovenije su potpuno stali i izabrali težak put u nokaut fazi 25. Svjetskog prvenstva - u direktnom obračunu za 1. mjesto u grupi B, tim Veselina Vujovića je poražen od Španije sa čak 38:28, pa će u osmini finala igrati sa Rusijom, a u eventualnom četvrtfinalu sa svemoćnom Francuskom.

„Dežela” je dobro krenula, povela 3:1, ali je „crvena furija” počela da igra furiozno i do odmora riješila sve dileme (18:10).

Španci će u osmini finala igrati sa Brazilom, selekcijom koju je njihov novi selektor Đordi Ribera vodio osam godina.

Najbolji su bili golman Rodrigo Korales sa 12 odbrana, te krila David Balager sa sedam i Valero Rivera sa šest golova.

Za razliku od Slovenije, druga selekcija iz ex-YU je ispunila cilj - Makedonija je izborila bod u duelu sa Islandom (27:27) i osvajanjem 3. mjesta u grupi B izbjegla duel sa Francuskom u osmini finala.

Izabranici Lina Červara su nekoliko puta u drugom poluvremenu gubili pet razlike, ali su na krilima Kirila Lazarova (sedam golova i šest asistencija) stigli do preokreta (26:25).

Fenomenalni desni bek je, međutim, mogao da bude tragičar, jer je 50 sekundi prije kraja napravio korake, ali ga je izvukao golman Kiril Kolev, koji je u finišu zaustavio šut Runara Karasona.

Da je pogodio, „ribari” bi igrali sa Norveškom, a ovako će u nemoguću misiju sa Francuskom...

Grupa A

Rusija - Brazil 28:24 (14:15)

Francuska - Poljska 26:25 (13:13)

Japan - Norveška 23:38 (14:19)

Tabela: Francuska 10, Norveška 8, Rusija 6, Brazil 4, Poljska 2, Japan 0

Grupa B

Španija - Slovenija 38:28 (18:10)

Makedonija - Island 27:27 (13:15)

Tunis - Angola 43:34 (23:16)

Tabela: Španija 8, Slovenija 7, Makedonija 5, Island, Tunis 4, Angola 0

Grupa C - petak

Čile - Saudijska Arabija (14)

Njemačka - Hrvatska (17.45)

Bjelorusija - Mađarska (20.45)

Tabela: Njemačka, Hrvatska 8, Mađarska 4, Bjelorusija, Čile 2, Saudijska Arabija 0

Grupa D - petak

Bahrein - Argentina (14)

Švedska - Egipat (17.45)

Katar - Danska (20.45)

Tabela: Danska 8, Švedska, Egipat 6, Katar 4, Bahrein, Argentina 0

Osmina finala - subota

Francuska - Island

Norveška - Makedonija

Rusija - Slovenija

Brazil - Španija