Austrija eliminisala Sjevernu Makedoniju, Slovenija tri od tri

Nije bilo dileme u Beču, jer je domaćin u prvom poluvremenu imao i osam golova, u drugom i 11...
2947 pregleda 0 komentar(a)
Kraj za Sjevernu Makedoniju, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 14.01.2020. 20:03h

Samo pobjeda, i to ne bilo kakva, garantovala je Sjevernoj Makedoniji plasman u narednu fazu Evropskog prvenstva.

Na kraju, nije bila ni blizu - Austrija je slavila 32:28, pa će pored Austrijanaca uz grupe B Češka ili Ukrajina koje se sastaju večeras.

Tako Makedonci pakuju kofere nakon svega tri utakmice u kojima su upisali samo pobjedu, nad Ukrajinom (26:25).

A Slovenija je nastavila sa odličnim partijama, pa je slavila i u trećoj utakmici u grupi F.

Sada je bila bolja od Švajcarske (29:25).

U utakmici bez rezultatskog značaja, dvije ekipe koje su eliminisane, Francuska je pobijedila Bosnu i Hercegovinu 31:23.