"Lavovi" se borili, sanjali 30 minuta: Hrvatska u nastavku srušila Crnu Goru

U prvom meču grupe A, Bjelorusija bolja od Srbije 35:30
Rukometaši Crne Gore, Foto: Savo PRELEVIC

27
Crna Gora
Hrvatska
Grac. Gradska dvorana. Sudije: Artur Bruner i Morad Salah (Švajcarska).
Crna Gora je porazom počela rukometni EURO - Hrvatska je savladala "lavove" na startu grupe A, 27:21.
Naš tim odigrao je sjajnih 30 minuta, vodio na poluvremenu 13:12, a onda je Hrvatska odbranom 5-1, sa Duvnjakom kao isturenim igračem, poremetila napad crnogorskog tima.
"Kauboji" su iz dobre odbrane postizali lake golove, a u takvoj igri - brzoj, sa kontrama i polukontrama, tim Zorana Roganovića nije imao šansi.
Najefikasniji u crnogorskom timu bio je Nemanja Grbović sa šest golova, četiri je postigao Vladan Lipovina.
U ekipi Hrvatske, pored sjajnog Duvnjaka u defanzivi, blistao je Cindrić sa šest golova.
U drugom kolu, Crna Gora u subotu od 18 i 15 igra sa Srbijom, koja je izgubila od Bjelorusije 35:30.
Pet minuta prije kraja najveća prednost Hrvatske - 26:19.
Lasica, drugi gol - 24:19.
Hrvatska privodi meč kraju, razbranio se i Šego, samo pet golova Crne Gore u nastavku.
Dva vezana gola Mandića i Hrvatska ide na 23:17.
Isključen je i Lazović, a Simić brani zicer Karačiću.
Na drugoj strani pogađa Lasica - 17:21.
Nema Crna Gora rješenje za hrvatsku 5-1 odbranu, sa isturenim Duvnjakom. Samo tri gola u drugom poluvremenu.
Opet dva minuta za Radovića. Horvat sa krila - 20:16 za Hrvatsku.
Opet Duvnjak i Mamić razbijaju našu odbranu - 21:16, 46. minut.
Odbrana Simića, pa sjajan pas za Bakića - 16:19.
7:2 za Hrvatsku za 12 minuta drugog poluvremena.
Isključenje Lazovića na isteku napada Hrvatske. Lako rješavaju igrača više Hrvati - 18:15.
Cindrić zatim koristi sedmerac - 19:15 i ovaj meč ide na stranu "kauboja".
Gol Stevana Vujovića iz teške pozicije u pasivnom napadu - 15:17.
Pad u napadu, loša rješenja za odbranu 5-1 i novi laki gol Hrvatske, opet Cindrić - 17:14, prvi put plus tri.
Idu Hrvati na plus dva - Cindrić iz polukontre, 16:14.
Isključenje Mirka Radovića, dva minuta igrač više za Hrvatsku.
Koristi Stepančić - 14:14.
Mandić iz kontre za vođstvo "kauboja" - 15:14.
Još jedna odbrana Simića, pa efektna saradnja Lipovine i Grbovića - 14:13.
Dobra akcija Hrvatske, Marić sa crte na asistenciju Duvnjaka, 13:13.
Crna Gora ima prvi napad u nastavku.
Odlična igra Crne Gore u prvih 30 minuta - briljantna odbrana, koja je zaustavila hrvatski potencijal, Duvnjaka i Karačića, odličan Simić, miran napad, staložen...
Vođstvo na poluvremenu 13:12.
U posljednjoj sekundi pogađa Šipić, 13:12.
Lipovina 13:11. Kakva odbrana "lavova", kakva igra Lipovine...
Sjajno - Božo Anđelić, 11:11. Grbović, nakon asistencije Lipovine, 12:11.
3:0 serija "lavova".
Briljantni Simić na golu, a Lipovina bombom smanjuje 11:10. Još jedna intervencija našeg golmana.
Cindrić iz prodora, mnogo je brz srednji bek Hrvatske - 11:9.
Nakon greške u napadu, Ravnić pogađa iz kontre, 10:9 Hrvatska, 24. minut.
Evo Bakića - mladića iz Brskova, 9:9.
Poveli su Hrvati 9:7, ali je Lipovina smanjio, 9:8.
Dvije sjajne odbrane na obje strane - prvo je Šego zaustavio u kontri Grbovića, a onda je Simić uzvratio odbranom sa šest metara šut Šipića.
Cindrić iz sedmerca, isključen Čavor.
Grbović za 6:6, efektna akcija našeg pivota.
Horvat ponovo lobuje Simića - 7:6, a Čavor poravnava.
Stevan Vujović sa devet metara, 5:5, pogađa i naš treći bek, nakon Lipovine i Čavora.
Na drugoj strani pogađa Marin Šipić - moguće i uz faul u napadu, 6:5 Hrvatska, 15. minut.
Novo isključenje Mandića, drugo za njega. Opet igrač više za Crnu Goru.
Oslobodili su se Hrvati u napadu, Cindrić iz prodora - 5:4.
Stepančić za 3:3. Greška Čavora, kontra Hrvata, završava Cindrić - 4:3 za Hrvatsku.
4:4 - Ševaljević iz sedmerca, koji je izborio Anđelić.
Dva minuta igrač više za "lavove", isključen Mandić. Bakić je promašio sa krila...
Projektil Lipovine, 2:1, pa Čavora za 3:1, ali uzvraća Duvnjak iz brzog centra - 3:2.
1:1, Zlatko Horvat sa igračem više.
Naivna dva minuta za Čavora, zbog igranja nogom.
Nemanja Grbović na asistenciju Stevana Vujovića, Hrvati dva puta pogađaju prečku - Crna Gori vodi 1:0.
Hrvati kao kod kuće, velika podrška navijača "kauboja".
Počeo je meč.
Rukometna reprezentacija Crne Gore od 20 i 30 igra prvi meč na Evropskom prvenstvu, protiv Hrvatske.
Desetkovana povredama, naša selekcija igra sa jednom od najjačih selekcija i kandidatom za medalju.
Hrvatska je favorit u grupi, bez obzira što je i ona oslabljena – bez četiri standardna igrača.