Marej srušio Iznera za prvu titulu u Bersiju

Endi Marej, Foto: Reuters
Ažurirano: 06.11.2016. 16:47h

Titula i od sjutra prvo mjesto na ATP listi - Endi Marej će turnir u Parizu vjerovatno pamtiti dok je živ.

Britanac je u finalu savladao Džona Iznera sa 2:1 (6:3, 6:7, 6:4) i prvi put u karijeri slavio u Bersiju - tako je krunio sedmicu iz snova u kojoj je pomjerio s trona Novaka Đokovića.

Mareju je ovo šesta titula u sezoni, a do nje je morao dobro da se namuči, jer je Amerikanac bio konkurentan u sva tri seta.

Marej je u šestom gemu oduzeo servis Izneru i prvi set lagano priveo kraju, a protivnik je uzvratio u drugom kada je slavio u u taj-breku i najavio veliku borbu u odlučujem dijelu igre.

U trećem, u prvih devet gemova Marej je imao dvije brejk šanse (Izner nijednu), a iskoristio je treću i nakon dva sata i 19 minuta savladao Amera.