Đokovićev rival u trećem kolu biće Grigor Dimitrov, a Mareju Luka Puj
71 pregleda 0 komentar(a)
Đoković, Foto: Beta-AP
Ažurirano: 02.11.2016. 21:31h

Novak Đoković i Endi Marej počeli su borbu za vrh ATP liste, pobjedama u drugom kolu Mastersa u Parizu.

Đoković je lako elminisao Žila Milera, dok je "izazivač" Marej prošao kroz muke u duelu sa Fernandom Verdaskom.

Srpski teniser slavio je u dva seta, nakon sat i 22 minuta - 6:3, 6:4, Marej u tri, poslije dva sata i 31 minut - 6:3, 6:7, 7:5.

U prvom setu, Đoković je iskoristio prvu brejk loptu protiv dobrog servera iz Luksemburga i to u šestom gemu, za vođstvo od 4:2.

Prvi igrač svijeta odlično je servirao, poslije dugo vremena, i u svojim gemovima izgubio je samo tri poena tokom cijelog seta.

U drugom je bilo mnogo više problema.

Đoković je spasavao brejk loptu u četvrtom gemu, ali je zato prvu šansu da oduzme servis rivalu iskoristio i poveo 5:4.

U narednom gemu je završio posao.

Đoković će u trećem kolu igrati sa Grigorom Dimitrovim.

Nepredvidivi Bugarin danas je odmarao, a juče igrao samo jedan set protiv Markosa Bagdatisa, koji mu je predao meč zbog povrede.

Marej je lako dobio prvi set protiv Verdarska, drugi izgubio u taj-brejku, a u trećem spasio dvije brejk lopte kod rezultata 5:5.

Izvukao se za 6:5, a onda za kraj uzeo servis rivalu.

U trećem kolu Marej će igrati protiv Luke Puja,

U osminu finala plasirao se Marin Čilić, pobjedom u hrvatskom duelu sa Ivom Karlovićem 7:6, 6:2.

U prvom setu obojica tenisera čuvala su servis, do taj-brejka, a Čilić je prelomio za 9:7.

Čilić je u drugom setu napravio brejk u petom setu, a u sedmom je drugi put oduzeo servis Karloviću što mu je bilo više nego dovoljno za pobjedu u meču.

On će u borbi za četvrtfinale igrati protiv Belgijanca Davida Gofana koji je bio bolji od Nikole Maua iz Francuske sa 7:6, 6:3.

Prošao je i Žo-Vilfred Conga, koji je bez mnogo napora slomio otpor Španca Alberta Ramosa - 6:3, 6:4.

Džek Sok iznenadio je Dominika Tima, za samo 57 minuta 6:2, 6:4.

U osminu finala ranije danas su se plasirali i Francuz Luka Puj, koji je savladao Španca Felisijana Lopesa i Japanac Kei Nišikori, koji je u dva seta bio bolji od Srbina Viktora Troickog.