Pobjedom nad Agutom, Marej do treće Masters titule u Kini

Marej nikada bliži prvoj poziciji na ATP listi
65 pregleda 1 komentar(a)
Endi Marej, Foto: Reuters
Ažurirano: 16.10.2016. 10:55h

Britanac Endi Marej osvojio je treću Masters titulu u Šangaju. On je u šestom finalu na ovom tunriru u dva seta dobio Španca Roberta Bautistu Aguta (7:6, 6:1).

Marej se ovom titulom izjednačio sa Novakom Đokovićem po broju trofeja u Šangaju.

A Španac je drugom teniseru svijeta pružao jak otpor samo u prvom setu. Uspio je u 10. gemu da spasi tri brejk lopte, dvije vezane i odvede u u taj-brek. U razigravanju je Marej bio neumoljiv i dobio ga je sa 7:1, što je demotivisalo Španca u nastavku meča.

Marej je osvajanjem turnira čiji je nagradni fond 5,453 miliona dolara, dobio novih 640 poena na ATP listi, pošto je u Šangaju branio 360 bodova.

Pošto Đoković nije odbranio titule u Pekingu (nije nastupio a slavio je Marej) i Šangaju, Marej ima šansu da i prije završnog turnira u Londonu postane broj jedan. Poterebno je da osvoji turnir u Beču i Masters u Parizu, ali pod uslovom da u Parizu Đoković ispadne prije finala.