Marej i Dimitrov u finalu Pekinga, Raonić predao zbog povrede

Marej je u polufinalu pobijedio Španca Davida Ferera u dva seta, 6:2, 6:3, a Britanac je do 14. pobjede u 20. međusobnom duelu sa Špancem došao poslije 90 minuta igre.
Endi Marej, Foto: Reuters
Ažurirano: 08.10.2016. 14:16h

Britanac Endi Marej i Bugarin Grigor Dimitrov boriće se za titulu na ATP turniru u Pekingu.

Ferer je u prvom setu prvi došao do brejka, poveo s 2:1, ali je Marej uzvratio serijom od pet uzastopnih gemova i okončao taj period igre sa 6:2.

U drugom setu Marej je u četvrtom gemu oduzeo servis protivniku, ali je Ferer odmah uzvratio istom mjerom. Britanac je potom još jednom napravio brejk, pa je stečenu prednost sačuvao do kraja i izborio plasman u finale.

Dimitrov je u finale ušao bez borbe, pošto mu je polufinalni meč zbog povrede predao Miloš Raonić iz Kanade.

Raonić nije ni izlazio na teren, pošto zbog povrede desnog skočnog zgloba nije u mogućnosti da igra.

Marej je dodatno smanjio zaostatak na ATP listi za Novakom Đokovićem, pošto je već zaradio 600 poena, a Srbin izgubio 500 jer nije došao da brani titulu.

Turnir u prijestonici Kine igra se za nagradni fond od 2.916.550 dolara.