Raonić preko Federera do finala Vimbldona i meča sa Marejem!

Miloš Raonić, Foto: Reuters
Ažurirano: 08.07.2016. 18:10h

Romansa Rodžera Federera i Vimbldona prekinuta je u polufinalu.

Miloš Raonić nije bio sentimentalan – sedmi igrač ATP liste pobijedio je sedmostrukog šampiona 3:2 (6:3, 6:7, 4:6, 7:5, 6:3) i probio se do svog prvog grend slem finala.

Put do meča za pehar bio je prosut trnjem, iako je kanadski reprezentativac osvojio prvi set, iskoristivši jedinu brejk šansu u tom dijelu meča.

Uslijedila je reakcija Federera, koji pri vođstvu 5:4 u drugom setu nije realizovao četiri brejk lopte, ali mi izjednačenje nije izmaklo preko taj brejka.

Snažan impuls, Švajcarac je iskoristio da osvoji treći set. U narednom, imao je tri šanse da konačno slomi rivala.

Raonić je, međutim, pokazao izuzetnu mentalnu snagu.

Na 6:5, propustio je dvije brejk lopte, ali nije treću, odvodeći meč u peti set.

Tamo je bilo najmanje neizvjesnosti – umorni Federer, na kome se osjetilo da je u četvrtfinalu odigrao maraton sa Čilićem, je pao, Raonić je letio po vimbldonskoj travi, i sa dva brejka stigao do najvećeg uspjeha u karijeri.

Bio je to prvi poraz Fedeksa u polufinalu Vimbldona, nakon deset pobjeda...

Za razliku od Raonića, za njegovog protivnika u nedjeljnoj završnici Vimbldona Endija Mareja polufinalni duel je bio "običan dan na poslu".

Peti put zaredom, svjetski broj dva je savladao Čeha Tomaša Berdiha i obezbjedio treći nastup u finalu.

Šampion iz 2012. duel je završio u tri seta – 6:3, 6:3, 6:3.

Pred Britancem je jedanaesto grend slem finale, prvo u kome neće igrati sa Novakom Đokovićem (1 - 6 odnos u mečevima za pehar) ili Rodžerom Federerom (1 - 2).