Marej siguran protiv Kirjosa, Raonić se vratio nakon 0:2, češki derbi se nastavlja sjutra

Endi Marej, Foto: Reuters
Ažurirano: 04.07.2016. 20:40h

Miloš Raonić je bio veoma blizu poraza od Davida Gofana, ali je velikim preokretom došao do četvrtfinala.

Kanadski teniser je prvi put u karijeri nadoknadio minus od dva seta i zakazao duel sa Semom Kverijem - protiv Belgijanca je u pet setova rezultat bio 4:6, 3:6, 6:4, 6:4, 6:4.

Malo šta je u uvodnim setovima nagovještavalo ovakav epilog, ali je Raonić dokazao da na travi ipak može da odigra vrhunski meč i izvuče se kada je praktično otpisan.

Rođeni Podgoričanin će sada pokušati da izjednači najbolji rezultat u karijeri na Vimbldonu (bio je u polufinalu prije dvije godine), ali sigurno mu neće biti lako protiv Kverija, koji je plasmanom u četvrtfinale došao do najboljeg grend slem rezultata.

Endi Marej je nakon ispadanja Novaka Đokovića prvi favorit Vimbldona, a to je potvrdio i sigurnom pobjedom protiv Nika Kirjosa - bilo je 7:5, 6:1, 6:4.

Britanac je zakazao duel sa Žo-Vilfredom Congom u četvrtfinalu, kojem je Rišar Gaske predao meč.

Prošao je i Francuz Luka Puj - u pet setovima je eliminisao Bernarda Tomića (6:4, 4:6, 3:6, 6:4, 10:8).

Puj će saznati rivala tek sjutra, nakon što Jirži Veseli i Tomaš Berdih odigraju peti set.

Meč je prekinut zbog mraka nakon što je Veseli spasao čak pet meč lopti i izjednačio na 2:2 - 6:4, 3:6, 6:7, 7:6, 11:9.

Berdih je servirao kod 5:4 u četvrtom setu, Veseli odveo taj dio igre u taj-brejk u kojem je vodio sa 6:1, a onda iskoristio tek sedmu set loptu.