Repriza Vimbldona: Serena Vilijams protiv Muguruse u finalu

Serena je u polufinalu bila bolja od Belgijanke Kiki Bertens sa 7:6 (9-7), 6:4, nakon 98 minuta igre
61 pregleda 0 komentar(a)
Garbinje Mugurusa, Foto: Reuters
Ažurirano: 03.06.2016. 13:07h

Serena Vilijams će braniti titulu na Rolan Garosu u finalu protiv Španjolke Garbinje Muguruse, u reprizi prošlogodišnjeg finala Vimbldona, kada je Amerikanka slavila sa 6:4, 6:4.

Serena je u polufinalu bila bolja od najvećeg iznenađenja turnira, Belgijanke Kiki Bertens sa 7:6 (9-7), 6:4, nakon 98 minuta igre.

Najboljoj teniserki svijeta će to biti četvrto finale Rolan Garosa u karijeri i pokušaće da osvoji svoju četvrtu titulu na turniru u Parizu, a ukupno 22. grend slem titulu.

Ukoliko Vilijams pobijedi u sjutrašnjem finalu, izjednačiće rekord Njemice Štefi Graf po broju grend slem titula. Jedino je Margaret Kor osvojila više, odnosno 24.

Mugurusa je do prvog finala u karijeri na Rolan Garosa došla pošto je porazila Australijanku Samantu Stosur sa 6:2, 6:4.

Mugurusa je prvi set prelomila odmah na startu, sa dva brejka u prva četiri gema za vođstvo od 4:0.

Stosur je dobro počela drugi set, prvo brejkom a onda je sačuvala svoj servis za 2:0, ali je tu stala.

Mugurusa je, potom, nanizala pet uzastopnih gemova, uz dva brejka, i na 5:2 je servirala za pobjedu.

Međutim, Stosur je sa nulom napravila brejk, potom na svoj servis smanjila na 5:3, ali je Mugurusa u devetom gemu sačuvala servis i iskoristila prvu meč loptu za finale.

To će biti peti susret Muguruse i Vilijams, a Amerikanka vodi 3:1.

Otvoreno prvenstvo Francuske igra se za nagradni fond od 32 miliona eura.