1 komentar(a)
Stanislas Vavrinka, Foto: Reuters
Ažurirano: 23.05.2016. 15:38h

Šampion je bio u veoma teškoj situaciji, Lukaš Rosol na pragu senzacije kao na Vimbldonu protiv Rafaela Nadala, ali od toga, ipak, nije bilo ništa.

Stanislas Vavrinka je gubio 2:1 u setovima i suočio se sa dvije vezane brejk šanse za rivala na 2:2 u četvrtom dijelu igre, ali je na kraju ipak slavio sa 4:6, 6:1, 3:6, 6:3, 6:4.

Švajcarac je tako drugi put za samo 72 sata dobio Čeha, jer je u petak u polufinalu ATP turnira u Ženevi slavio sa 2:1.

Vavrinka će u 2. kolu igrati sa Japancem Taroom Danijelom, kojem je Martin Kližan predao meč pri rezultatu 0:3 u 5. setu.

Kao i četvrti nosilac u muškoj, tako se i četvrta kosturašica u ženskoj konkurenciji mučila.

Garbinje Mugurusa je izgubila 1. set, u prvom gemu drugog spasla čak devet brejk lopti i na kraju savladala Ana-Karolinu Šmidlovu sa 3:6, 6:3, 6:3, iako je Slovakinja imala brejk-loptu na 3:4 u odlučujućem dijelu igre.

Veliku pobjedu je ostvario Viktor Troicki - srpski teniser je dva puta stizao prednost Gregora Dimitrova i u pet setova slavio nakon tri sata i 47 minuta borbe (2:6, 6:3, 5:7, 7:5, 6:3).

Troickom će u narednoj rundi rival biti zemljak Dušan Lajović.