Hačanov ide na megdan Đokoviću

Rus savladao Dominika Tima 7:6, 6:3
897 pregleda 0 komentar(a)
Izborio reprizu Mastersa u Parizu, gdje je iznenadio prvog tenisera planete: Karen Hačanov, Foto: SUHAIB SALEM

Novak Đoković je brzo dobio priliku da se osveti za jedan od tri poraza u gotovo perfektnom drugom dijelu 2018. godine.

Najbolji teniser svijeta će u polufinalu egzibicionog turnira u Abu Dabiju igrati protiv Karena Hačanova, koji mu je u finalu Mastersa u Parizu prekinuo seriju od 22 pobjede.

Mladi Rus, koji je trenutno 11. na ATP listi, u četvrtfinalu u Ujedinjenim Arapskim Emiratima je porazio 8. na svijetu, Dominika Tima 7:6, 6:3.

Austrijanac je u prvom setu imao brejk minusa, ali je preokrenuo na 5:3 i servirao za 1:0. U tom gemu, međutim, nije osvojio ni poen, a Hačanov je onda u taj-brejku slavio 7:3.

Na startu 2. seta je odmah napravio brejk, poveo 3:0 i prednost lako održao do kraja.

U drugom polufinalu igraće Rafael Nadal i Kevin Anderson, koji je ranije danas nadvisio Hjeona Čunda (6:7, 6:2, 6:1).