Čelični Đoković sedmi put u finalu Majamija

64 pregleda 52 komentar(a)
Novak Đoković, Foto: Reuters
Ažurirano: 01.04.2016. 19:31h

Peti put u posljednjih šest godina, sedmi ukupno, Novak Đoković biće učesnik finalnog meča Mastersa u Majamiju.

Dvostruki uzastopni šampion u polufinalu je bio jači od opasnog Davida Gofana, 15. sa ATP liste – 7:6, 6:4.

U većim tokom izjednačenom duelu, Đoković je, i pored negativnog odnosa direktnih poena i neiznuđenih grešaka (20 - 29), pokazao šta ga čini najboljim na svijetu: razliku je napravio u ključnim trenucima meča.

Prije svega, pri 4:4 u taj brejku prvog seta, kada je u naizgled bezizlaznoj situaciji, iz potpune defanzive, poslije dva loba (drugi je nalikovao potezima iz badmintona), iščupao poen.

Na sličan način, realizovao je i prvi set loptu.

Prethodno, Belgijanac je prvi stigao do brejka i poveo 4:3 u gemovima, ali je Đoković odmah uzvratio...

Gofan je prijetio i u drugom setu – prvi vođstvu 2:1 imao je brejk loptu, ali ne i snagu da je iskoristi.

Rezultatska ravnoteža održavana je do 3:3, kada je odlučni Đoković slomio servis rivala, kome više nije bilo povratka u meč...

U finalu, petostruki pobjednik Majamija igraće sa boljim iz duela Nik Kirijos – Kei Nišikori. Ukoliko trijumfuje u nedjelju, Đoković će se izjednačiti sa rekorderom Agasijem po broju trijumfu na Mastersu na Floridi.