Senzacija: Delbonis eliminisao Mareja na Indijen Velsu

Marej, koji igra svoj prvi ATP turnir otkada je prošlog mjeseca po prvi put postao otac, nije ni blijeda sjenka igrača koji je u januaru igrao finale Australijen opena.
5 komentar(a)
Marej, Foto: Reuters
Ažurirano: 15.03.2016. 08:10h

Senzacija u trećem kolu Indijen Velsa - Britanac Endi Marej, drugi nosilac turnira, poražen je od Argentinca Federika Delbonisa, 53. igrača na svijetu (6:4, 4:6, 7:6).

"Nisu mi odgovarali uslovi, mnogo sam patio na terenu. Ne znam iz kojeg razloga. Za dva sata i 45 minuta na terenu nisam odservirao niti jedan as, što dovoljno govori. Takođe, moj prvi servis je bio neuporedivo sporiji nego obično, jer sam sposoban da odserviram mnogo, mnogo jače", kazao je Marej.

Delbonis je kod rezultata 5:5 u trećem setu napravio brejk i potom servirao za pobjedu, ali je sa nekoliko katastrofalnih grešaka izgubio servis i dozvolio Mareju da odvede odlučujući set u taj-brejk. Činilo se tada da se Argentinac uplašio od pobjede, ali se pribrao u ključnim momentima i iskoristio prvu od tri vezane meč lopte za jednu od najvećih pobjeda u karijeri.

Delbonis će u osmini finala igrati sa Francuzom Gaelom Monfisom, koji je u dva seta eliminisao Španca Alberta Ramosa (6:1, 6:3).

Rišar Gaske je u preokretu slavio protiv Dolgopolova (2:6, 6:2, 6:1) i čeka ga okršaj sa Hrvatom Marinom Čilićem, koji se nije mučio protiv Argentinca Majera (6:4, 6:3).

U osminu finala se plasirao i treći nosilac, Švajcarac Sten Vavrinka, pobjedom protiv Rusa Andreja Kuznjecova (6:4, 7:6). Očekuje ga duel protiv Belgijanca Gofana, koji je preokretom pobijedio Argentinca Pelu (4:6, 6:3, 6:2).