Azarenka prejaka za Danku Kovinić

Danka Kovinić je poražena u drugom krugu Australian opena od druge favoritkinje, Viktorije Azarenke
67 pregleda 7 komentar(a)
Danka Kovinić, Foto: Reuters
Ažurirano: 21.01.2016. 08:30h

Najbolja crnogorska teniserka, Danka Kovinić, nije uspjela da iznenadi drugu favoritkinju otvorenog prvenstva Australije, Bjeloruskinju Viktoriju Azarenku, i oprostila se od daljeg nastupa. Azarenka je slavila u dva seta, 6:1, 6:2 nakon 63 minuta igre.

To su za Azarenku jedini izgubljeni gemovi, jer je u prvom kolu sa 6:0, 6:0 nadigrala Belgijanku Van Ujtvank.

Bjeloruskinja je u sjajnoj formi stigla u Melburn, jer je slavila na turniru u Brizbejnu početkom ove godine.

Azarenka je dvostruka šampionka Australian opena (2012. i 2013), dok Kovinić, koja zauzima 54. mjesto na WTA listi, je u Melburnu izjednačila najbolji rezultat na grend slem turnirima.

Pobjedom nad Amerikankom Samantom Kraford u prvom kolu, Kovinić je na prvom grend slemu sezone uspjela da dođe do druge runde, baš kao i na Rolan Garosu i US Openu.