Vavrinka najbolji i treći put uzastopno u Indiji

Švajcarac Stanislas Vavrinka odbranio je 250 ATP poena u indijskom Čenaju, pošto je i treću godinu zaredom slavio u Indiji bez izgubljenog seta
Stanislas Vavrinka, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 10.01.2016. 15:19h

Švajcarac Stanislas Vavrinka odbranio je 250 ATP poena u indijskom Čenaju, pošto je i treću godinu zaredom slavio u Indiji. I opet bez izgubljenog seta, pošto je 19-godišnjeg Hrvata Bornu Ćorića dobio sa 2:0 u finalu (6:3, 7:5).

Meč je trajao 88 minuta, tačno koliko i duel Vavrinkinog zemljaka Federera u Brizbejnu, koji nije odbranio titulu u sudaru sa Milošem Raonićem.

A 19-godišnji Hrvat je pružio dostojan otpor favorizovanom Vavrinki u svom prvom ATP finalu, u kojem je postao najmlađi igrač u posljednjih sedam godina. Prije njega sa 19 godina je i Marin Čilić igrao finale 2008. godine u Nju Hejvenu, koje je dobio protiv Mardija Fiša.

Vavrinka je do brejka došao u šestom gemu a u narednom je spasao čak pet brejk lopti. U drugom setu Vavrinka nije dozvolio Ćoriću brejk šansu, a on je iskoristio drugu u 11. gemu.