Danka Kovinić u četvrtfinalu Tjanđina

77 pregleda 1 komentar(a)
Danka Kovinić, Foto: Familycirclecup.com
Ažurirano: 15.10.2015. 08:38h

Danka Kovinić je u četvrtfinalu WTA turnira u kineskom Tjanđinu, a do plasmana među osam najboljih je došla pobjedom protiv šestog nosioca, Brazilkinje Teliane Pereire sa 6:2, 5:7, 6:1, nakon sat i 56 minuta igre.

U prvom međusobnom duelu, Kovinić, trenutno 75. na svijetu, eliminisala je teniserku koja je plasirana bolje od nje na WTA listi (46).

Najbolja crnogorska teniserka je u prvom setu tri puta oduzela servis protivnici, koja je imala jedan brejk.

U drugom setu, 20-godišnja Novljanka je prva došla do brejka u petom gemu za vođstvo od 3:2, a u 10. je servirala za meč.

Međutim, Pereira je prvo uzvratila brejkom bez izgubljenog poena i izjednačila na 5:5., a onda je sa dva uzastopna gema, uz brejk u 12. gemu, stigla do izjednačenja u setovima.

U trećem setu se Danka vratila na nivo igre iz prvog seta, sa dva brejka u prva četiri gema je odmah otišla na 4:0 i prelomila set i meč.

Danka će u četvrtfinalu igrati protiv Kineskinje Jing-Jing Duan, 123. teniserke svijeta, koja je u osmini finala pobijedila Ukrajinku Ljudmilu Kičenok sa 6:7 (5-7), 6:2, 6:4.

Naša teniserka je prethodno u prvom kolu eliminisala Ukrajinku Katerinu Bondarenko (6:4, 6:1).

Turnir u Tjanđinu igra se za nagradni fond od 426.750 dolara.