Danka Kovinić pobjednica u dublu u Bad Gaštajnu

55 pregleda 2 komentar(a)
Ažurirano: 26.07.2015. 13:42h

Danka Kovinić pobjednica je WTA turnira u Bad Gaštajnu u dublu.

Najbolja crnogorska teniserka je u paru sa Stefani Fog iz Lihtenštajna u finalu savladala Španjolku Laru Arubarenu-Vesino i Čehinju Luciju Hradecku sa 4:6, 6:4, 10:3, nakon sata i 24 minuta igre.

U prvom setu, što je uobičajeno za dubl mečeve, posebno u ženskoj konkurenciji, viđeno je čak sedam brejkova, po tri do 4:4. Onda su Arubarena-Vesino i Hradecka oduzele servis protivnicama za vođstvo od 5:4, a u narednom gemu su sačuvale svoj servis i povele 1:0 u setovima.

U drugom setu je bila znatno drugačija situacija, nije bilo brejkova do 10. gema, čak nijedne brejk prilike. Pri vođstvu od 5:4, Kovinić i Fog su iskoristile drugu brejk šansu i poravnale rezultat u setovima.

U odlučujućem setu, koji se igrao po taj-brek sistemu, Danka i Stefani su dominirale (sa četiri mini brejka) i zasluženo stigle do trofeja.

Danka je u Bad Gaštajnu nastupala i u singlu, gdje je zaustavljena u četvrtfinalu.