Izner savladao Lopesa nakon tri taj-brejka

53 pregleda 1 komentar(a)
Džon Izner, Foto: Reuters
Ažurirano: 18.06.2015. 18:25h

Kada je Džon Izner na terenu, a pogotovo na travi, brejkovi su izuzetno rijetki.

Čovjek koji je na Vimbldonu 2010. odigrao najduži meč u istoriji tenisa i izbacio Nikolu Maua rezultatom 70:68 u 5. setu, večeras je odigrao maksimalnih 39 gemova u četvrtfinalu Kvinsa.

Nakon dva sata i 22 minuta, američki div je savladao Felisijana Lopesa, i to nakon tri taj-brejka (7:6, 6:7, 7:6).

Izner je imao jedine dvije brejk lopte pri rezultatu 5:4 u 3. setu, a Španac jedinu kada je vodio 5:4, ali u drugom dijelu igre.

Nisu ih iskoristili, ali je Izner bio za nijansu bolji, pa je iskoristio šestu meč loptu i sada na miru može da čeka pobjednika posljednjeg meča osmine finala Marin Čilić - Viktor Troicki.