Vavrinka osvojio Rolan Garos!

63 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 07.06.2015. 16:39h

SNovi Novaka Đokovića da postane peti teniser u open eri sa titulama na sva četiri grend slema su brutalno razbijeni - Stanislas Vavrinka je u finalu 114. Rolan Garosa razbio prvog tenisera svijeta (4:6, 6:4, 6:3, 6:4) i zasluženo stigao do pehara.

Srpski teniser je dobio prvi set, ali se u preostala tri malo šta pitao. Švajcarac je igrao spektakularno, imao je čak 60 vinera (tačno dva puta više od rivala) i stigao do druge grend slem titule u karijeri.

I opet je porazio najvećeg favorita, Novaka Đokovića. Kao na Australian openu 2014. godine, kada je bio bolji od njega u četvrtfinalu.

Tok meča

Četvrti set

Sve je gotovo!!! Novi šampion Rolan Garosa je Stanislas Vavrinka, koji je vrhunskom igrom u finalu razbio Novaka Đokovića i osvojio drugu grend slem titulu!

Nakon tri sata i 13 minuta, iskoristio je drugu meč loptu, bacio reket uvis i proslavio senzacionalnu pobjedu - 4:6, 6:4, 6:3, 6:4.

Posljednji gem je bio izuzetno uzbudljiv, jer je Švajcarac nakon servisa na 40:30 već počeo da slavi, ali je sudija pokazao da je loptica u autu.

Đoković je došao do brejk šanse, ali je Vavrinka posljednja tri poena odigrao izvanredno i stigao do druge grend slem titule.

4:5 - Senzacija je na pomolu! Vavrinka igra šampionski tenis i serviraće za zasluženu titulu!

4:4 - Povratak iz bezizlazne situacije u prethodnom gemu je probudio Đokovića, koji je stigao do 0:40. Vavrinka je, međutim, sjajnim servisima spasao sve tri, a onda osvojio još dva poena za izjednačenje.

4:3 - Đoković je spasao dvije vezane brejk lopte, drugu spektakularnim volejem. Iščupao se i opet poveo.

3:3 - Švajcarac je opušteniji, to je pokazao i laganim povratkom u 4. set. Đoković je očito u prevelikom grču, blizina jedine titule koja mu nedostaje ga sputava.

3:2 - Švajcarac je imao dvije vezane brejk šanse i dobio poklon već prilikom prve, jer je Novak u 30. udarcu poslao lopticu na vrh mreže.

3:1 - Vavrinka osvaja svoj prvi gem u 4. setu. Na 40:15 je dobio poklon, jer je Đoković poslao lagan volej u mrežu.

3:0 - Đoković napokon igra kako zna i kako bi morao prvi reket planete.

2:0 - Konačno brejk za Novaka! Vavrinka je posljednje dvije lopte u gemu poslao u mrežu.

1:0 - Nole je prvi put u setu servirao prvi i stigao do vođstva. Čini se da je malo odlučniji, da više želi da napada...

Doduše, i poražavajuća statistika ga je natjerala na to, jer nakon 1. gema 4. seta ima samo 21 viner, a njegov rival 44. Vavrinka ima svega četiri neiznuđene greške više (34 prema 30).

Treći set

3:6 - I treći set je gotov. Vavrinka hita ka drugoj grend slem tituli, Đoković je sve dalje od jedine koja mu nedostaje.

3:5 - Na 0:3, 28-godišnjak iz Beograda je konačno počeo da igra agresivnije i smanjio je rezultat.

2:5 - Srpski teniser je imao brejk-bek šansu, ali se 30-godišnji Švajcarac izvukao fenomenalnim servisima i došao nadomak vođstva od 2:1.

2:4 - Vavrinka veže drugi meč bez izgubljenog poena, ali ovog puta na servis Đokovića! Muke se nastavljaju.

2:3 - Vavrinka je lagano sačuvao svoj servis.

2:2 - Đoković i dalje ima problema sa servisom, ali je uspio da dobije gem.

1:2 - Nastavlja Švajcarac sa sigurnom igrom na svoj servis.

1:1 - Đoković je imao veliki problema sa servisom, ali je spasio dvije brejk lopte i dobio gem.

0:1 - Vavrinka osvaja prvi gem u trećem setu.

Drugi set

4:6 - Novak je imao 30:0, ali Vavrinka je sjajnim forhendima napravio brejk i dobio je drugi set poslije 54 minuta igre.

4:5 - Švajcarac dobija gem, Đoković servira za ostanak u drugom setu.

4:4 - Đoković je sa dvije skraćene lopte spasio gem, pošto je Vavrinka imao brejk loptu.

Iznervirani Švajcarac je udario reketom po mreži, što je izazvalo reakciju publike.

3:4 - Imao je Vavrinka 40-0, Đoković je izjednačio, ali nije uspio da napravi brejk.

3:3 - Velika borba, Vavrinka je imao brejk loptu, ali se Đoković izvukao, prvi put na meču.

Vavrinka do sada ima 21, a Đoković 11 "vinera".

2:3 - Vavrinka bez problema osvaja gem na svoj servis za novu prednost.

2:2 - Đoković dobija gem poslije velike borbe, spasao je dvije brejk lopte Švajcarca.

1:2 - Uzvraća Švajcarac na isti način i dobija prvi gem na meču bez izgubljenog poena.

1:1 - Đoković dobija gem na svoj servis bez izgubljenog poena.

0:1 - Kao i na startu meča, Đokoviće je imao brejk loptu, ali je Vavrinka uspio da dobije gem.

Prvi set

6:4 - Đoković dobija gem na svoj servis i prvi set, ali poslije velike borbe.

5:4 - Vavrinka dobija gem na svoj servis, ali Đoković sada servira za osvajanje prvog seta.

5:3 - Novi siguran gem Đokovića završenon asom, čime je potvrđen brejk.

4:3 - Đoković pravi brejk bez izgubljenog poena, Vavrinka je napravio prvu dvostruku servis grešku.

3:3 - Srpski teniser bez problema dobija gem na svoj servis. Do sada je na prvi servis osvojio 12 od 15 poena (80 odsto).

2:3 - Đoković je imao novu šansu da oduzme servis rivalu, ali se oper Vavrinka izvukao i došao do nove prednosti.

2:2 - Imao je Švajcarac 0-30, ali je Đoković dobrim servisima dobio gem.

1:2 - Vavrinka dobija gem bez izgubljenog poena uz dva as udarca.

1:1 - Đoković je bio siguran, Vavrinka nije uspio da mu zaprijeti.

0:1 - Velika borba na startu, Đoković je imao brejk šansu, ali je Švajcarac izvukao gem na svoj servis.

Srpski teniser je imao dvije set lopte, Vavrinka je uspio da se vrati i dođe do brejk lopte.

Međutim, dva dobra servisa, donijela su Đokoviću prednost.

U prvom setu, Đoković je imao sedam, a Vavrinka 13 neiznuđenih grešaka.

Prvi igrač svijeta Novak Đoković i Švajcarac Stanislas Vavrinka, odlučiće o novom osvajaču Rolan Garosa.

I jedan i drugi jure prvi trofej u Parizu, a srpskom igraču je ovo jedini grend slem turnir koji mu nedostaje u karijeri

Đoković i Vavrinka su se do sada sastajali 20 puta, a srpski teniser ima impresivan skor - 17-3.

Od posljednjih 16 mečeva, Švajcarac je dobio samo jedan, prošle godine u četvrtfinalu Australijan opena.

Nakon toga Novak je upisao još dvije pobjede, na završnom turniru sezone Masters kupu 2014. i ove godine u polufinalu turnira u Melburnu.