Šafaržova prva finalistkinja

Lucije Šafaržova, Foto: Reuters
Ažurirano: 04.06.2015. 15:39h

Čehinja Lusije Šafaržova prva je finalistkinja Rolan Garosa. Sjajna ljevoruka teniserka je u dva seta savladala pobjednicu najvećeg turnira na šljaci iz 2008. godine, Anu Ivanović (7:5, 7:5).

Ivanović je bolje otvorila meč i imala je dvije šanse da u prvom setu dođe do 5:1 u gemovima. Ipak, Čehinja je podigla procenat ubačenog prvog servisa, sjajno je riternirala i pogađala iz svake prilike i uspjela je da preokrenme i dobije set. Taj pad u igri sa kraja prvog seta, odrazio se na Ivanović početkom drugog kada je izgubila servis...Uspjela je Ana da se vrati i izjednači na 5:5 u drugom setu, ali Šafaržova potom opet bravi brejk i odličniom servisom završava duel nakon skoro dva sata igre.

Čehinja stilom ne odgovara Ani, koja je od Šafaržove izgubila šest od posljednjih sedam duela.

Šafaržova će u finalu igrati protiv bolje ioz duela Se4rena Vilijams - Timea Bačinski.