Federer produžio meč 18 minuta, Vavrinka ide na Nadala

Stanislas Vavrinka je porazio Dominika Tima (7:6, 6:4) i izborio duel sa Rafaelom Nadalom, koji je bio bolji od Džona Iznera (6:4, 6:4)
Rodžer Federer, Foto: Reuters
Ažurirano: 14.05.2015. 15:44h

Rodžeru Federeru je trebalo 75 minuta da stigne do četvrtfinala Mastersa u Rimu.

Maestro iz Bazela je savladao Kevina Andersona (6:3, 7:5) i ušao među osam najboljih.

Doduše, mogao je i morao sve da završi za 17 minuta manje, jer je servirao za pobjedu pri rezultatu 5:2 i imao dvije vezane meč lopte.

Dozvolio je rivalu da sa dva brejka izjednači, ali je opet podigao nivo igre i trijumfovao.

Na putu ka polufinalu stajaće mu pobjednik meča Tomaš Berdih - Fabio Fonjini, koji je u toku.

A u donjem dijelu žrijeba, čiji je Federer nosilac, prvi par četvrtfinala je već poznat - Stanislas Vavrinka je porazio Dominika Tima (7:6, 6:4) i izborio duel sa Rafaelom Nadalom, koji je bio bolji od Džona Iznera (6:4, 6:4).

U gornjem dijelu je prvi do četvrtfinala stigao David Gofan, jer mu se Endi Marej predao zbog umora.