Dimitrov je, tako, izjednačio skor u međusobnim pobjedama na 2:2.
69 pregleda 0 komentar(a)
Dimitrov, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 16.04.2015. 14:38h

Švajcarac Stanislas Vavrinka neće odbraniti titulu na Mastersu u Monte Karlu ove godine - njega je , danas u osmini finala eliminisao Bugarin Grigor Dimitrov sa 6:1, 6:2, za svega 55 minuta.

Crni dan za švajcarski tenis upotpunio je i Rodžer Federer, koji je ispao od od Francuza Gaela Monfisa sa 6:4, 7:6 (7:5), za sat i 46 minuta igre.

Federer je praktično "sam sebe pobijedio" jer je mnogo griješio, posebno u taj-brejku drugog seta kada je prokockao vođstvo od 5:3.

Nakon ovog Federerovog poraza, Novak Đoković će dodatno uvećati prednost na ATP listi, jer je Švajcarac prošle godine igrao u finalu.

Monfis će u četvrtfinalu igrati protiv Dimitrova.

Španac Rafael Nadal se, takođe, plasirao u četvrtfinale Mastersa u Monte Karlu, pošto je u trećem kolu savladao Amerikanca Džona Iznera sa 2:1, u setovima 7:6, 4:6, 6:3.

Nadal je u njihovom petom međusobnom duelu do isto toliko trijumfa došao poslije dva sata i 20 minuta igre.

Prvi set okončan je posle taj-brejka, koji je Nadal dobio sa 8:6, a pritom je na svoj servis spasao dve set lopte.

U devetom gemu drugog seta Izner je došao do jedinog brejka na meč, koji mu je bio dovoljan, ispostavilo se već u narednom gemu, da dođe do izjednačenja u setovima.

Nadal je tek u trećem i odlučujućem setu uspio da oduzme servis Amerikancu i to pri rezultatu 2:1. Španac je do kraja susreta uspio da sačuva svoj servis i tako se plasira u četvrtfinale turnura.

U četvrtfinalu u Monte Karlu Nadal će se sastati sa boljim iz duela između Španca Davida Ferera i Francuza Žila Simona.

U četvrtfinale se plasirao i Miloš Raonić. Kanađanin crnogorskog porijekla je u osmini finala eliminisao Španca Tomija Robreda sa 6:3, 3:6, 6:3.

Hrvatski teniser Marin Čilić je u trećem kolu pobijedio Francuza Žoa-Vilfreda Congu sa 2:0, u setovima 6:3, 7:6.

U njihovom petom međusobnom duelu Čilić je do četvrte pobjede došao poslije sat i 25 minuta igre.

Čilić će se u četvrtfinalu sastati sa boljim iz duela Novaka Đokovića i Austrijanca Andreasa Hajder-Maurera, koji je na programu kasnije danas.

Masters u Monte Karlu igra se za nagradni fond od 3.288.530 eura.