Ništa od polufinala, Danka Kovinić poražena od Andree Petković

Njemica, koja brani titulu, slavila je nakon sat i 51 minuta igre sa 2:6, 6:3, 6:1
69 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 10.04.2015. 22:22h

Kakva šansa je otišla niz vjetar! Danka Kovinić je bila na pragu senzacionalne pobjede nad Andreom Petković, koja bi je uvela u 100 najboljih na WTA listi, ali se u trenucima odluke vidjelo da 20-godišnja Novljanka još nema dovoljno iskustva da sruši igračicu koja je često u Top 10...

Njemica rođena u Tuzli je bolje počela četvrtfinale na turniru u Čarlstonu i povela 2:0, ali je Dankin odgovor bio spektakularan - osvojila je sedam uzastopnih gemova i stekla set i brejk prednosti.

U 2. gemu drugog dijela igre je spasila tri vezane šanse protivnice da izjednači, došla do loptice za 2:0, ali je izabrala pogrešan udarac. To kao da je bio prelomni trenutak meča, mada su i u naredna dva gema igračice spasavale brejk lopte.

Petkovićeva je, međutim, iskoristila treću šansu da povede 4:2 i više nije dozvolila Danki da se vrati u život. Meč je završen nakon sat i 53 minuta rezultatom 2:6, 6:3, 6:1.

Kovinićeva je nastup u Južnoj Karolini završila sa 125 WTA bodova - 100 za plasman u četvrtfinale i 25 za dvije pobjede u kvalifikacijama, kao i 16.725 dolara.

Gotovo sigurno joj se neće ispuniti san da već na narednoj listi bude među 100 najboljih na svijetu, jer će izgubiti 30 bodova koje je lani osvojila u Bogoti..

Prvi set

Aktuelna šampionka ovog turnira, a naša teniserka vodi sa 5:2 u prvom setu.

Njemica je bolje krenula, povela 2:0, ali je Danka potom zaigrala fenomenalno, tri puta je uzela servis rivalki i nalazi se na korak od osvajanja prvog seta.

Kovinić je nastavila sa sjajnom igrom, poslije 37 minuta dobila je prvi set (6:2) i došla na korak od plasmana u polufinale.

Drugi set

Crnogorska teniserka je dobila i sedmi gem uzastopno, odmah na startu drugog seta je napravila brejk (1:0).

Njemačka teniserka joj je poklonila prvi poen u tom gemu, jer je polomila reket i za to bila kažnjena.

Petković prekida sjajan niz crnogorske teniserke, pravi brejk i stiže do izjednačenja (1:1).

Danka je imala 15:40, ali nije uspjela da napravi brejk - nakon dugo vremena Petković vodi (1:2).

Naša teniserka je loše počela gem na svoj servis, Petković je lako stigla do 15:40.

Kovinić, ipak, nije dozvolila brejk i izjednačila je (2:2).

Njemica lako dobija gem na svoj servis i ponovo ima prednost (2:3).

U želji da što prije dobije poen, Danka je napravila nekoliko grešaka, a iskusnija rivala je to iskoristila i napravi brejk (2:4).

Jedanaesta igračina na svijetu osvaja novi gem i blizu je izjednačenja u setovima, iako je Kovinić imala dvije brejk lopte (2:5).

Danka prekida seriju Njemice i vraća se u meč (3:5).

Crnogorska teniserka na tribinama ima podršku od Jelene Janković, koja joj je u osmini finala predala meč zbog povrede stopala.

Petković bez izgubljenog poena osvaja gem na svoj servis i stiže do izjednačenja u setovima (3:6).

Putnika u polufinale, odlučiće treći set.

U prvom setu na drugi servisa, Danka je osvojila 53 odsto poena (8-15), a u drugom svega 25 odsto (4-16), uz 19 neiznuđenih grešaka.

Treći set

Danka je ušla u seriju grešaka, Njemica to kažnjava i pravi brejk na startu odlučujućem seta (0:1).

Petković potvrđuje brejk, osvaja gem na svoj servis uz samo jedan izgubljen poena (0:2).

Naša teniserka je u očiglednoj krizi, rivalka pravi novi brejk za ubedljivu prednost (0:3).

Njemica dobija i peti gem u nizu i u trećem setu povećava prednost (0:4).

Kovinić konačno osvaja gem, ali je i pored toga u teškoj situaciji, jer Petković ima veliku prednost (1:4).

Šampionku Čarltona samo gem dijeli od polufinala (1:5).

Iskustvo je presudilo, Petković se plasirala u polufinale (1:6).