Veliki preokret Đokovića protiv Dolgopolova

Novak Đoković je nakon velikog preokreta savladao Aleksandra Dolgopolova (6:7, 7:5, 6:0) i domogao se četvrtfinala Mastersa u Majamiju.
25 komentar(a)
Novak Đoković, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 31.03.2015. 23:32h

Imao je set i brejk minusa i bio suočen sa dvije brejk šanse za 0:4. Tada kao da se probudio i spasao se poraza - Novak Đoković je nakon velikog preokreta savladao Aleksandra Dolgopolova (6:7, 7:5, 6:0) i domogao se četvrtfinala Mastersa u Majamiju.

Ukrajinac je u prvom setu dva puta imao brejk prednosti, na 5:4 je servirao za vođstvo od 1:0, ali je 27-godišnji Beograđanin izborio taj-brejk.

U njemu je bio očajan, pa je 65. igrač avijeta poveo 6:1 i iskoristio treću set loptu.

Na startu drugog je odmah uzeo novi brejk, vodio 3:0 i 4:1, ali se Đoković vratio na 4:4.

Dolgopolov je dobio gem za 5:4, da bi branilac titule vezao narednih devet za pobjedu. Doduše, u 3. setu je bilo vidljivo da 26-godišnjak iz Kijeva ima fizičkih problema.

Primao je pomoć zbog problema sa stopalom, a nakon meča se rivalu požalio na grčeve.

Đoković će u četvrtfinalu igrati sa Davidom Fererom, koji je eliminisao Žila Simona (7:6, 6:0).

Veoma važnu pobjedu je upisao i Kei Nišikori, kojem je trijumf nad Davidom Gofanom (6:1, 6:2) omogućio da na narednoj ATP listi preskoči Rafaela Nadala.

Mogao bi da bude i treći, ali bi morao da osvoji titulu, a da mu rival u finalu ne bude Endi Marej.

Ukoliko, pak, Britanac u četvrtfinalu izgubi od Dominika Tima, Nišikoriju bi bilo dovoljno i da uđe u finale.