Veliki preokret Krajinovića, ubjedljivi Raonić protiv opasnog Australijanca

1163 pregleda 0 komentar(a)
Krajinović, Foto: Screenshot/Youtube
Ažurirano: 15.01.2019. 10:35h

Srpski teniser Filip Krajinović plasirao se u drugo kolo Otvorenog prvenstva Australije, poslije velikog preokreta danas protiv Marka Ćekinata iz Italije

Krajinović je slavio protiv 18. tenisera svijeta, iako je gubio sa 2:0 u setovima.

Pobijedio je sa 3:2 (3:6, 0:6, 6:1, 7:6, 6:4), poslije dva sata i 49 minuta igre.

Protivnik Filipu Krajinoviću u narednoj rundi biće Jevgenij Danskoj iz Rusije, koji je na početku Australijan opena bio bolji od srpskog tenisera Lasla Đerea.

Miloš Raonić je bio ubjedljiv protiv opasnog Nika Kirjosa - 6:4, 7:6, 6:4.

Njemački teniser Aleksander Zverev je lako u tri seta (6:4, 6:1, 6:4) pobijedio Aljaža Bedenea iz Slovenije, dok je David Gofan sa 3:0 (6:0, 6:2, 6:2) bio ubjedljiv protiv Kristijana Garina iz Čilea.

Japanski teniser Kei Nišikori je izgubio prvi set od Kamila Majhžaka, ali je dobio naredna dva pre nego što mu je poljak predao zbog problema sa vratom.

Domaći teniser Tanasi Kokinakis predao je meč prvog kola Otvorenog prvenstva Australije, na razočaranje domaće publike.

Kokinakis je zbog povrede morao da preda meč Taru Danijelu iz Japana, iako je vodio sa 1:0 u setovima.

Danijel će u narednoj rundi igrati protiv 25. nosioca Denisa Šapovalova, koji je u tri seta pobijedio Pabla Anduhara.

Meč je predao i Letonac Ernest Gulbis, iako je vodio 1:0 u setovima protiv Stanislasa Vavrinke iz Švajcarske.

Njemac Filip Kolšrajber je sa 3:0 pobedio Li Džea iz Kine, dok je Miša Zverev poslije tri seta poražen od domaćeg tenisera Alekseja Popirina.