Nadal preko Andersona do četvrtfinala

Naredni rival Španca biće Tomaš Berdih, koji je u tri seta bio bolji od Bernarda Tomića
Rafael Nadal, Foto: Beta-AP
Ažurirano: 25.01.2015. 07:19h

Treći igrač svijeta, Španac Rafael Nadal igraće u četvrtfinalu Australian opena, pošto je savladao Južnoafrikanca Kevina Andersona sa 7:5, 6:1, 6:4.

Ključan je bio prvi set, kada Anderson kod rezultata 5:5 nije iskoristio tri vezane lopte za brejk.

Nakon toga je pao u igri, a Nadal zaigrao kao u najboljim danima i dilema više nije bilo.

"Ovo je noj najbolji meč ove godine, igrao sam veoma dobro, što mi je veoma važno. Nije bilo lako, pogotovo u prvom setu kada sam imao mnogo sreće. "Oteo“ sam mu dva poena“, rekao je Nadal.

Naredna prepreka za Nadala je Tomaš Berdih kome je domaća nada Bernard Tomić parirao samo u drugom setu - 6:2, 7:6 (7-3), 6:2.

Tomić je u taj brejku imao vođstvo od 5-1, ali je Čeh pokazao da igra možda u najboljoj formi u karijeri.

Očigledno da rad sa Danijem Valverduom, bivši trenerom Endija Mareja, polako daje rezultate.

"Zadovoljan sam igrom, iako je u drugom setu bilo određenih padova. Publika je bila sjajna, ali je bila na rugoj strani“, u šaljivom tonu je nakon meča pričao Berdih.

Biće ovo 22. međusobni duel Nadala i Berdiha, a Španac vodi 18-3 s tim da je ostvario 17 uzastopnih pobjeda.