Đoković izbacio i Verdaska za plasman u osminu finala, sigurni i Vavrinka i Raonić

1 komentar(a)
Đoković, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 24.01.2015. 12:14h

Novak Đoković nastavlja planiranim tempom na Australijan openu - srpski teniser se deveti put uzastopno plasirao u osminu finala u Melburnu, pošto je danas, u 3.kolu, porazio Španca Fernanda Verdaska sa 7:6 (10-8), 6:3, 6:4, nakon dva sata i 21 minuta igre.

U 11. međusobnom duelu, Đoković je protiv Verdaska slavio sedmi put.

U prvom setu nijedan teniser nije uspio da oduzme servis protivniku, pa je taj period igre okončan poslije taj-brejka, koji je Đoković dobio sa 10:8, nakon što je iskoristio četvrtu set loptu. U naredna dva seta srpskom teniseru bio je dovoljan po brejk da dođe do trijumfa.

Đoković je imao 43 vinera, naspram 38 Verdaska, a pored toga srpski teniser je napravio 24 neiznuđene greške, dok je Španac imao 50.

"Ovo je dobar rezultat za mene. Bio sam koncentrisan tokom cijelog meča, što je veoma bitno. Igralo se otvoreno, posebno u prvom setu, kada smo igrali poen za poen. U taj-brejku prvog seta lako sam osvajao poene na prvi servis, mislim da je to bilo presudno u kom smjeru će ići duel", rekao je Đoković poslije meča.

"Obožavam ovdje da igram, na ovom turniru. Ovo je moja omiljena podloga i zaista uvijek uživam kada sam ovdje", dodao je srpski teniser.

Đoković će u osmini finala igrati protiv 31-godišnjeg Žila Milera iz Luksemburga koji je fenomenalnim servisima (24 asa, osvojio je 90 odsto poena na svom prvom servisu) iznenadio 19. nosioca Džonda Iznera sa 3:0, 7:6 (7-4), 7:6 (8-6), 6:4. Miler je ostvario drugi najbolji plasman na nekom grend slemu, pošto je 2008. igrao četvrtfinale US opena.

"Miler se dosta mučio u posljednje vrijeme sa povredama, ali sada pokazuje da je to prošlost. On je jako dobar server, izlazi često na mrežu i svakako će biti dobar duel. Nadam se da ću se dobro pripremiti za ovaj meč. Polako ulazimo u završnicu turnira i rivali postaju sve teži", zaključio je Đoković, koji je Ozi open osvajao četiri puta - 2008, 2011, 2012. i 2013. godine.

Ni branilac trofeja Stanislas Vavrinka i Miloš Raonić nijesu imali problema da se plasiraju u osminu finala Australijan opena, pošto su obojica posao završili u tri seta.

Švajcarac je i dalje bez izgubljenog seta, a u 3. kolu je dominirao protiv Finca Jarka Nieminena i slavio 6:4, 6:2, 6:4, za manje od dva sata igre.

U osmini finala Švajcarac će da igra protiv Španca Giljerma Garsija-Lopesa, koji je u sličnom ritmu nadigrao Kanađanina Vašeka Pospišila 6:2, 6:4, 6:4.

Kanađanin crnogorskog porijekla je izjednačio svoj najbolji rezultat na Ozi openu - za plasman u osminu finala, Miloš Raonić je u pobjedi nad Benjaminom Bekerom sa 6:4, 6:3, 6:3 upisao 22 asa, a imao je i fantastičnim prvi servis (83%).

Momak rođen u Podgorici će u osmini finala igrati Felisijanom Lopesom koji je uz malo više muke, ali takođe u tri seta savladao Jeržija Janoviča – 7:6(6), 6:4, 7:6(3).

Španac David Ferer plasirao se u osminu finala nakon uzbudljivog meča protiv Francuza Žila Simona, od koga je bio bolji sa 6:2, 7:5, 5:7, 7:6 (7:4).

Ferer će u meču za plasman u četvrfinale igrati protiv Japanca Keija Nišikorija koji je bio bolji od Amerikanca Stiva Džonsona rezultatom 6:7 (7:9), 6:1, 6:2, 6:3.

Beker – Raonić 4:6, 3:6, 3:6

Lopes – Janovič 7:6(6), 6:4, 7:6(3)

Vavrinka – Nieminen 6:4, 6:2, 6:4

Pospišil – Garsija-Lopes 2:6, 4:6, 4:6

Džonson – Nišikori 7:6 (9-7), 1:6, 2:6, 3:6

Izner – Miler 6:7 (4-7), 6:7 (6-8), 4:6

Đoković – Verdasko 7:6 (10-8), 6:3, 6:4

Ferer – Simon 6:2, 7:5, 5:7, 7:6 (7-4)