Kovinić neće igrati na Ozi openu

Danka Kovinić, Foto: Privatna galerija
Ažurirano: 15.01.2015. 09:33h

Najbolja crnogorska teniserka, Danka Kovinić, neće igrati na prvom grend slemu sezone, Australian openu. Mlada Novljanka nije upjela da se probije u glavni žrijeb od 128 teniserki i priliku da zaradi 34.500 američkih dolara, pošto je poražena u kvalfifikacijama od Francuskinje Viržini Razano sa 2:0 (6:0, 6:4). Iskusna 31-godišnja Razano, je već u prvom gemu na servis Kovinić uspejla da napravi brejk, iako je naša teniserka osvojila tri prva poena. To je destabilizovalo Novljanku, pa je bez osvojenog gema izgubila prvi set, iako je i na servis protivnice imala čak četiri brejk lopte.

U drugom setu Kovinić je pružila snažan otpor, uspjela da dva puta oduzme servis Razano, ali je nije služio servis pa je protivnici dozvolila brejk više za pobjedu nakon 123 minuta igre. Razano je imala razočaravajuću prethodnu sezonu i 160. je igračica, iako je tokom karijere bila i na 16. mjestu najboljih svjetskih teniserki.