Đoković i Federer za posljednji trofej u godini

Novak Đoković, Foto: Reuters
Ažurirano: 15.11.2014. 23:16h

Nakon što je osigurao prvo mjesto na ATP listi na kraju ove godine, Novak Đoković je stigao na korak od odbrane titule na ATP finalu u Londonu, a braniće je protiv najvećeg rivala ove godine - Rodžera Federera.

Srpski teniser je savladao danas u polufinalu Japanca Keija Nišikorija sa 2:1, po setovima 6:1, 3:6, 6:0.

Prvi reket svijeta je odlično odigrao prvi set, i dobio ga za samo 23 minuta. U drugom setu je došlo do malog opuštanja u njegovoj igri, što je Nišikori iskoristio i vratio neizvjesnost u meč.

U drugom setu je i publika aplaudirala poslije grešaka Đokovića, što je dodatno naljutilo i izbacilo iz ritma Srbina.

Međutim, Novak je uspio da povrati svoju igru u trećem setu, u kojem je, jednostavno, "oduvao" Nišikorija, bez izgubljenog gema.

Federer je u drugom polufinalu bio bolji od zemljaka Stanislasa Vavrinke sa 4:6, 7:5, 7:6 (8-6), nakon dva sata i 48 minuta igre.

Varinka nije iskoristio četiri meč lopte, tri na 5:4 u trećem setu, kada je i servirao, te jednu u taj-breku.

Vavrinka je imao više vinera (43-25) i asova (10-6), ali i više neiznuđenih grešaka (48-26).

Oba tenisera su napravila po tri brejka.

Finale je na programu sjutra od 19 sati.

Prvi i drugi teniser svijeta su se do sada sastajali 36 puta, a Federer ima dvije pobjede više na svom kontu. Federer je dobio i posljednji njihov međusobni duel, na Masters turniru u Šangaju.

Turnir u Londonu igra se za ukupan nagradni fond od 6,5 miliona dolara.