Federer demonstrirao moć protiv Nišikorija, Marej bolji od Raonića

Nakon trijumfa u prvom kolu protiv Miloša Raonića, takođe sa 2:0, Švajcarca samo teorija dijeli od plasmana u polufinale.
Federer, Foto: Reuters
Ažurirano: 11.11.2014. 22:17h

Švajcarac Rodžer Federer i Britanac Endi Marej zabilježili su pobjede trećeg dana ATP finala u Londonu, u drugom kolu grupe B

Federer je savladao Japanca Keija Nišikorija sa 2:0, po setovima 6:3, 6:2. Nakon trijumfa u prvom kolu protiv Miloša Raonića, takođe sa 2:0, Švajcarac je tako stigao nadomak plasmana u polufinale.

Nišikori je prijetio Federeru samo na početku, kada je kod rezultata 1:1 imao brejk-loptu. Federer se odbranio servisom i već u narednom gemu napravio ključni brejk - poveo je 3:1 i duel na velelepnoj pozornici londonske "O2 arene" do kraja je bio jednosmjerna ulica.

Federer je, naime, i na početku drugog seta, kod rezultata 1:1, oduzeo sevis Nišikoriju, a dominaciju je potvrdio još jednim brejkom u finišu seta za vođstvo od 5:2. To mu je, uz malo problema u posljednjem gemu, donijelo pobjedu za sat i 10 minuta igre.

U drugom kolu grupe B, Marej je stigao do prve pobjede, savladavši Kanađanina Miloša Raonića sa 6:3, 7:5.

Marej se, tako, vratio u trku za plasman u polufinale, dok je Raoniću ostala samo teorija pred posljednje kolo.

Sjutra, u 2. kolu grupe A, igraju Đoković - Vavrinka i Berdih - Čilić.