Đoković preskočio i Ferera, protiv Federera u polufinalu

Novak Đoković, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 10.10.2014. 14:02h

U polufinalu ATP Mastersa u Šangaju ljubitelji tenisa gledaće jedan od klasika - Novak Đoković i Rodžer Federer boriće se za mjesto u finalu.

Biće to duel buduća dva najbolja tenisera svijeta, jer će Federer od ponedjeljka na drugom mjestu preteći Rafaela Nadala.

Novak Đoković je polufinale izborio pobjedom protiv Španca Davida Ferera sa 6:4, 6:2, za 95 minuta igre.

Đoković je zabilježio 13. pobjedu u 18 međusobnih mečeva, sedmu uzastopnu.

U oba seta Đoković je na samom početku došao do brejka, koji je uspio da sačuva do kraja oba perioda igre. U drugom setu, prvi teniser svijeta je pri rezultatu 4:2 došao i do drugog brejka u tom setu.

Najviše problema Ferer je imao na svoj drugi servis, pošto je osvojio svega 10 od 32 poena, odnosno 31 odsto.

Đoković je, sa druge strane, imao 84 odsto osvojenih poena na prvi servis. Takođe, zabilježio je 26 direktno osvojenih poena i 25 neiznuđenih grešaka.

Rodžer Federer je protiv Francuza Žilijena Benetoa mučio samo u prvom setu, ali je na kraju slavio sa 2:0, po setovima 7:6 (7-4), 6:0, za svoju šestu pobjedu u osam međusobnih mečeva.

Đoković protiv Federera ima negativan skor - 17:18, i priliku da u subotu poravna rezultat u pobjedama.

U drugom polufinalu sastaće se Francuz Žil Simon i Španac Felisijano Lopes.

Simon je u četvrtfinalu savladao Čeha Tomaša Berdiha sa 7:6 (7:4), 4:6, 6:0, nakon dva sata i 28 minuta borbe, dok je Lopes bio bolji od Rusa Mihaila Južnjija sa 2:1, po setovima 5:7, 6:4, 6:4, za dva sata i četiri minuta igre.

Masters u Šangaju igra se za nagradni fond od 4.195.895 dolara.