Lopes eliminisao Nadala, Đoković siguran

Naredni rival Đokoviću je Kazahstanac Kukuškin
Felisijano Lopes, Foto: Reuters
Ažurirano: 08.10.2014. 13:48h

Felisijano Lopes je treći put u karijeri savladao Rafaela Nadala, ovog puta mu je za trijumf trebalo sat i 44 minuta - u okršaju dva Španca u Šangaju slavio je iskusniji sa 6:3, 7:6.

Lopes je prvi set riješio ekspresno, a u drugom je sve izgledalo kako treba za Nadala.

Drugi igrač svijeta je vodio sa 4:1, a onda je i u taj-breku imao set loptu kod rezultata 6:5.

Međutim, Lopes je povezao tri poena i asom riješio pobjednika. Njegov rival u osmini finala je Amerikanac Džon Izner.

A Novak Đoković nije imao problema da se domogne osmine finala.

Prvi igrač svijeta je u dva seta (6:3, 6:4) savladao Austrijanca Dominika Tiema i u narednoj rundi ga čeka duel protiv Kazahstanca Mihaila Kukuškina, koji je juče pobijedio Kevina Andersona (6:4, 6:2).

Miloš Raonić je zbog povrede bio prinuđen da preda meč Huanu Monaku. Argentinac je u momentu kada se Raonić povukao vodio sa 5:2 u prvom setu.

Žil Simon je eliminisao Stanislasa Vavrinku, a u naredno kolo su se plasirali i David Ferer, Endi Marej i Tomaš Berdih.