Teniser iz Ulcinja treći na turniru u Kalabriji

61 pregleda 3 komentar(a)
Ažurirano: 07.10.2014. 11:19h

Talentovani ulcinjski teniser Rezart Cungu osvojio je treće mjesto na renomiranom evropskom turniru koji je igran proteklog vikenda u Kalabriji.

Na ovom prestižnom takmičenju u Italiji, svake godine učestvuje osam tenisera koji su ostvarili najbolji rezultate.

Rezart je savladao Bosanca Sanina Zukića 7:5 i 7:6 dok je Vladislava Lobaka iz Ukrajine pobijedio u tri seta, rezultatom 2:6,6:2 i 6:3. Izgubio je samo od Mađara Mate Valkuzsa 7:6,6:1.

Početkom 2014, Cungu je bio rangiran na 96. mjesto i za 6 mjeseci je uspio da se plasira na 12. mjesto na ETA listi do 16U.

Ove godine Cungu je redom osvajao turnire u Tirani i Avinjonu (turnir I kategorije) i u dublu i u singlu, dok je u Budimpešti to uradio samo u dublu dok je u singlu bio treći.

U Pančevu u Srbiji, u singlu je osvojio treće, a u dublu drugo mjesto.

Na poznatom turniru u Cremi u Italiji, koji je druge kategorije, igrao je četvrtfinale. Turnir u Avinjonu, od tenisera sa prostora eks Jugoslavije, svojeveremno je osvojio samo još Novak Đoković, trenutno prvi reket planete.