Đoković pregazio Berdiha u finalu Pekinga

Bio ovo 18. međusobni duel ova dva igrača, a srpski teniser je ostvario 16. pobjedu
7 komentar(a)
Novak Đoković, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 05.10.2014. 13:02h

Novak Đoković je nastavio dominaciju u Pekingu, gdje je stigao do pete titule (46. u karijeri) i gdje još ne zna za poraz.

On je u finalu demonstrirao silu protiv Tomaša Berdiha (6:0, 6:2) u meču koji je trajao sat i sedam minuta.

Đoković je u drugom setu imao vođstvo od 5:0 i servis, ali je Čeh napravio brejk, koji je proslavio sa visoko podignutim rukama.

Potom je uzeo gem na svoj servis bez izgubljenog poena, što je ispratio sa osmijehom.

Novu šansu za titulu, Đoković nije propustio na svoj servis, iskoristio je četvrtu meč loptu.

Bio ovo 18. međusobni duel Đokovića i Berdiha, a srpski teniser je ostvario 16. pobjedu.