Nadal preživio Tima, protiv Del Potra za plasman u finale

Nadal je slomio otpor Austrijanca poslije 4 sata i 48 minuta igre
4 komentar(a)
Rafael Nadal, Foto: Reuters
Ažurirano: 05.09.2018. 06:34h

Prvi reket svijeta, Španac Rafael Nadal, plasirao se u polufinale US opena pobjedom nad Austrijancem Dominikom Timom 3:2 (0:6, 6:4, 7:5, 6:7, 7:6).

Nadal je slomio otpor Austrijanca poslije 4 sata i 48 minuta igre.

Tim je u prvom setu "počistio" sa terena Nadala slavivši bez izgubljenog gema

Aktuelni šampion US opena je u finišu drugog seta napravio dva vezana brejka i stigao do izjednačenja.

Tim je u trećem setu imao prednost 5:3 u gemovima, ali je Nadal sa osvojena četiri gema u nizu stigao do prednosti u setovima.

Austrijanac je u četvrtom setu slavio u taj-brejku.

Drama je viđena i u petom setu gdje je kod rezultata 5:5, Nadal imao 0:40, ali je Tim osvoji pet vezanih poena. Španac je bez izgubljenog poena osvojio 12 gem i u odlučujućem taj-brejku slavio sa 7:5.

Nadal će se za prolaz u finale boriti protiv Argentinca Huana Martina Del Potra koji je u četvrtfinalnu bio bolji od Džona Iznera iz SAD 3:1 (6:7, 6:3, 7:6, 6:2).

Večeras će se za plasman u polufinalu boriti Marin Čilić i Kei Nišikori, odnosno Novak Đoković i Džon Milman.