Đoković sa vratio na vrh i obezbijedio mjesto na završnom turniru

Novak Đoković, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 07.07.2014. 10:47h

Novak Đoković vratio se na prvu poziciju poslije trijumfa na Vimbldonu i na danas objavljenoj ATP listi ima 460 bodova više od Španca Rafaela Nadala.

Srpski as je drugi put u karijeri osvojio Vimbldon, pošto je u finalu pobijedio Rodžera Federera u pet setova.

To mu je bila sedma grend slem titula u karijeri, dok je Maestro iz Bazela ostao na sedam u Londonu, a 17 ukupno.

Đoković sada ima 13.130 bodova, a Nadal, koji je takmičenje u Londonu završio u osmini finala, 12.670.

Uzgred, već je obezbijedio plasman na završni turnir u Londonu.

„Sjajan je osjećaj, ne samo osvojiti Vimbldon, već i vratiti se na 1. mjesto na ATP listi. Jedva čekam da se vratim u London, gdje ću braniti titulu”.

„U posljednje dvije godine tamo imam dobre rezultate, uživam igrajući u O2 areni”, rekao je Đoković za sajt ATP.

On će osmi uzastopni put igrati na završnom turniru, a osvajao je titule 2008, 2012. i 2013. godine.

Federer se plasmanom u finale zamijenio sa sunarodnikom Stanislasom Vavrinkom na 3. mjestu, dok je Endi Marej, koji je branio titulu, a ispao je u četvrtfinalu, pao za pet mjesta i sada je 10. teniser svijeta.

Polufinalisti Miloš Raonić i Grigor Dimitrov su napredovali tri, odnosno četiri mjesta do pozicija šest i devet.

Nik Kirjos, senzacionalni pobjednik nad Nadalom, skočio je čak 78 pozicija i sada je 66. na svijetu.