Rezart Cungu pokorio Avinjon

On je u uzbudljivom finalu rezultatom 1:6, 6:3, 6:3 savladao španskog tenisera Injasija De Rueda De Henoveru.
1 komentar(a)
Ažurirano: 03.07.2014. 15:47h

Mladi ulcinjski teniser Rezart Cungu osvojio je ETA turnir prve kategorije do 16 godina „Pont des Générations“, koji se od 21. do 29. juna igrao u francuskom Avinjonu.

Cungu je prethodno sa Njemcem Patrikom Zahrajem osvojio titulu i u dublu, pa će briljantan nastup u Avinjonu ekstra talentovanom teniseru iz Ulcinja donijeti nove bodove i novi skok na ETA listi.

Koliki je uspjeh ostvario Cungu, najbolje svjedoči činjenica da je od svih tenisera iz eks Jugoslavije jedino Novak Đoković osvojio Avinjon.

Mladi Ulcinjanin predstavljaće Crnu Goru na predstojećem Evropskom prvenstvu koji će se održati u Moskvi od 21. do 28. jula.