Titula za Peng i Hsije u dublu

Peng Šuaj i Hsijeh Su Vej, Foto: Www.4399swjt.com
Ažurirano: 08.06.2014. 13:53h

Kineskinja Peng Šuaj i Hsijeh Su Vej iz Kineskog Tajpeha, koje su bile postavljene za prve nosioce, osvojile su titulu u dublu na Rolan Garosu.

One su u finalu bile bolje od Italijanki - Sare Erani i Roberte Vinči 6:4, 6:1, a meč je trajao 74 minuta.

Početak meča nije obećavao ništa dobro za pobjednice, jer su Italijanke povele 3:1.

Međutim, smogle su snage I preokrenule rezultat.

Na startu drugog, Erani i Vinči su povele, a onda su Peng i Vej osvojile šest vezanih gemova i stigle do titule.

“Ispunila sam san, uspjela sam da osvojim titulu u Parizu. Hvala i Hsijeh, koja je tokom čitavog turnira bila sjajna. Dvije sjajne nedelje su iza nas, želimo da uživamo u ovom uspjehu, presrećna sam”, rekla je Peng.

Ovo je druga Gren slem titula za Šuaj i Vej, poslije trofeja koje su osvojila na Vimbldonu prošle godine.

Peng je, ujedno, postal prva Kineskinja koja je uspjela da zauzme prvo mjesto na listi u dublu.