Nadal u osmini finala protiv Lajovića

Prvi reket svijeta i branilac trofeja u Parizu je u trećem kolu savladao Argentinca Leonarda Majera, 65. igrača na ATP listi, sa 3:0 (6:2, 7:5, 6:2), za dva sata i 20 minuta igre
1 komentar(a)
Rafael Nadal, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 31.05.2014. 20:31h

Rafaef Nadal se bez problema plasirao u osminu finala Rolan Garosa - prvi reket svijeta i branilac trofeja u Parizu je u trećem kolu savladao Argentinca Leonarda Majera, 65. igrača na ATP listi, sa 3:0 (6:2, 7:5, 6:2), za dva sata i 20 minuta igre.

Španac je u prvom setu dva puta oduzeo servis protivniku i lako stigao do vođstva. U drugom setu je bilo neizvjesnije, Argentinac je uspio da napravi jedan brejk, ali je Nadal napravio brejk više i stekao dva seta prednosti.

Treći set je počeo razmjenom brejkova, a nakon toga je prvi teniser svijeta uspio još dva puta da oduzme servis Argentincu i obezbijedio je plasman u osminu finala.

"Pozitivna nedjelja. Mislim da sam sva tri meča odigrao veoma dobro, potpuno kontrolisao. To je uvijek dobro, a pobjede bez izgubljenog seta još bolje", rekao je Nadal.

Nadal, osmostruki osvajač Rolan Garosa, u osmini finala igraće protiv 83. tenisera iz Srbije Dušana Lajovića, koji je danas u tri seta (6:4, 7:5, 6:3) pobijedio 75. igrača svijeta, Amerikanca Džeka Soka. To će biti njihov prvi duel.

"Mlad je, veoma dobar igrač. Gledao sam ga nekoliko puta na televiziji. Sjajno je imati nove igrače na turu, mlade igrače koji postaju sve jači. Nadam se ne previše jaki", našalio se Nadal.

„Ovo je moje prvo učešće u glavnom žrijebu Rolan Garosa i prvi put sam u četvrtom kolu, tako da ne mogu da budem srećniji. Igranje protiv Rafe na Šatrijeu je jedan od najvećih izazova i možda i najveći san. Siguran sam da neće biti lako“, rekao je Lajović.

Siguran je bio je Španac David Ferer, koji je u trećem kolu pobijedio Andreasa Sepija 3:0 (6:2, 7:6, 6:3).

U osmini finala sastaće se sa Južnoafrikacem Kevinom Andersonom, koji je treću rundu prošao pošto mu je Hrvat Ivo Karlović predao meč zbog povrede nakon prvog seta, koji je Anderson dobio 6:3.

U osmini finala su i Gael Monfis, Marsel Granoljers i Giljermo Garsija.