Jelena Janković u trećem kolu

Srpska teniserka Jelena Janković plasirala se danas u treće kolo Rolan Garosa u Parizu pošto je pobijedila 44. teniserku svijeta Kurumi Naru iz Japana sa (7:5, 6:0).
1 komentar(a)
Jelena Janković, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 29.05.2014. 11:27h

U prvom setu teniserke su bile sigurne prilikom svojih servisa, sve do 11. gema kada je Janković napravila brejk i povela sa 6:5. Ona je nakon toga servirala za set i poslije 57 minuta povela u meču.

Sedma teniserka svijeta je popravila igru u drugom setu, nije dozvolila protivnici da osvoji nijedan gem i za sat i 28 minuta izborila plasman u treće kolo.

Janković će u trećem kolu igrati protiv pobjednice meča 26.

teniserke sveta Sorane Kirstee iz Rumunije i Telijane Pereira iz Brazila, 188. na WTA listi.

Ona je do sada pet puta igrala sa Kirsteom i ostvarila dvije pobjede, a posljednji put igrale su prošle godine na turniru u Torontu, kada je Rumunka pobijedila sa 6:3, 6:4, dok sa Pereirom do sada nije igrala.